Moje návrhy na "Ilavskú zlatú mrežu" a "Leopoldovský zlatý zámok" . 1.časť

Slovenský volič je veľmi vďačný volič. Zvolený politik ho okráda a klame na každom kroku, pri každej príležitosti a volič ďalej dôveruje a volí. Tak som si dovolil cca rok pred voľbami trošku ukázať, koho to vlastne volíme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

 Tých škandálov bolo určite viac a niektorí môžu polemizovať, že ten, či onen si zaslúži viac poradie v prvej desiatke, resp. v prvej trojke (v prípade Leopoldovského zlatého zámku - podotýkam visiaceho), ale toto sú moje návrhy a budem veľmi rád, ak poprípade svojimi komentármi ma doplníte, opravíte, dokonca aj "pokarháte"..... Nikto učený z neba nespadol. Ani ja. V tomto prípade sú čísla len priradené náhodile, neznamenajú poradie. O poradí by ste mohli rozhodnúť Vy, bol by som zvedavý, ktoré "dielo" dostane najviac hlasov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ilavská zlatá mreža.

1. Vražda Róberta Remiáša . 11.10.1995 na verejnom mítingu v B.Bystrici prehlásil Vladimir Mečiar , že bude mariť a zasahovať do vyšetrovania únosu Michala Kováča ml. Čo sa aj stalo, hlavne prostredníctvom hlavného vlezdoprdelky HZDS Ivana Lexu. Remiášova osoba bola často spomínaná spolu s menom Oskara Fegyveresa, ktorý bol hlavným podozrivým v prípade únosu. Až nakoniec v apríli 1996 R.Remiáš zahynul vo svojom aute, ktoré vybuchlo vďaka nastraženej výbušnine. Róbert Remiáš bol zjavne zavraždený v súvislosti so spáchaním trestného skutku závažného charakteru a dodnes nikto neprejavil žiadnu snahu o vyšetrenie.

SkryťVypnúť reklamu

2. Únos Michala Kováča mladšieho . Vyšetrovatelia z Nemecka sa chystajú na Slovensko vypočuť M.Kováča ml. v súvislosti s kauzou "Technopol" a zrazu je unesený za dosť divných podmienok na frekventovanej ceste, kde si zrejme nikto nevšimol, ako ho vyvlečujú z jeho auta, dávajú na hlavu masku, lejú do neho fľašu whisky a popritom ešte s ním zrejme zápasia a ohrozujú ho zbraňou. Príliš mnoho osôb z vtedajšej politickej garnitúry je do prípadu zainteresovaných a tiež až doteraz nikoho vyšetrenie a ozrejmenie prípadu nezaujíma. Prípad je odložený pre nedostatok dôkazov. HAHAHA.

3. Mečiarove amnestie . Ak nejaký politik otvorene a verejne svojim rozhodnutím a postojmi kryje závažné kriminálne činy a ľudia ho ďalej volia a dôverujú mu, tak potom k tomu už niet viac čo dodať. Podotýkam, nešlo o krádež 5 kíl jabĺk z nejakej záhrady, ale o vraždu a únos. A ak Róbert Fico vyhlási, že spomínané amnestie sú síce amorálne, ale z právneho hľadiska nezrušiteľné, tak k tomu tiež niet čo dodať. FICOOO.....to si kde počul? Ako, nezrušiteľné?

SkryťVypnúť reklamu

4. Duckého zmenky a jeho vražda . Na niektorých fórach tu na internete som čítal aj také názory, že pokiaľ nedostane nejaký politik guľku do hlavy, tak sa nič nezmení. Vážení !!! Už dostal a to dokonca až dvaja. A nezmenilo sa nič. Dzurindova vláda značne kriminalizovala celé zoskupenie šéfstva HZDS a medzi inými aj bývalého šéfa SPP Jána Duckého. Zaujímavé na celej veci je, že bol zastrelený na poludnie v bráne bloku, kde býval. Len pár minút pred tlačovou konferenciou, ktorú zvolal aby sa k týmto veciam vyjadril. Umlčali ho. Kto, prečo ....to dodnes nevieme.

5. Vražda Ernesta Valka . Okolo tejto vraždy je dodnes veľa nejasného. Jasné sú len tri fakty. TIPOS - 500 miliónov - Cyprus. V súvislosti s Cyprom sa ešte aj dnes spomínajú schránkové firmy. Ostatné všetko je len fantazmagória a neschopnosť dnešnej trestnej a vládnej moci vyriešiť tento prípad. Niekto asi veľmi nechce.

SkryťVypnúť reklamu

6. Vláčikový tender . Zjavný prípad klientelizmu, rodinkárstva a podvodu, kde výberovú komisiu viedol Miroslav Dzurinda, brat známejšieho politika. Najprv zruší, potom podpíše....No je toho viac, dodnes však nikto nesedí. Iba ak doma v obývačke.....

7. Tunel Branisko. Toto je môj favorit na víťaza. Dzurindova vláda , telefonát medzi Palackom a Badžgoňom o švajčiarskych účtoch. Švajčiarska pomoc pri oddĺžení SDKÚ a švajčiarske penzijné fondy na slovenskom trhu s dôchodkami. Priveľa peňazí a švajčiarskeho je v tejto kauze. A opäť raz....dodnes nič. Nuku, Ništa, slovenský občan, nestaraj sa iba ma stále voľ, keď si vôl....

8. Nástenkový tender. Minister Igor Štefanov z SNS a naše prevelice dôležité nástenky. A víťaz ? Firma AVOCAT veľmi úzko spojená s Jánom Slotom. Hrdým národovcom a slovákom, ktorý nemá skoro nič slovenské, dokonca aj jeho osobný tajomník bol kdesi z Afriky. Ak by ste náhodou nevedeli, tak pripomeniem, že Ján Slota ešte ako švárny mládenec vykradol s kamarátmi obchod v obci Koš a neskôr vykrádal autá v Rakúsku, kde sa dostal toho času tiež ilegálne. Normálny kriminálnik a náš volič z neho spraví skoro svätca.

9. Predaj SPP . Minister financií Ivan Mikloš "zabudne" do zmluvy pripísať menovú jednotku, a Slovensko pride o miliardy. Mikuláš Dzurinda to dokonca obhajuje. A títo ľudia dnes radia ukrajinskému prezidentovi v reformách. Chudáci prostí ukrajinci.....Poradcovia....Gadžovia sú to, ktorí za tento čin už dávno mali sedieť v Ilave napríklad a nie doma v obývačke .

10. Predaj Telekomu. V inom blogu som o tomto obchode našej premúdretej vlády SR už písal, kde som uviedol, že svojím počínaním Róbert Fico pripravil štát o 100 miliónov. A nič. A kde sú jeho sľuby o nepredávaní štátneho majetku. Klamstvá, lži, sľuby a arogancia vládnej moci aká prevláda na Slovensku v súčasnosti, nemá obdobu v novodobej histórii SR. Snáď LEN ON mal k nej trochu blízko. Ale títo dnešní mudrlanti v našej vláde ho zdokonalili parádne.

Leopoldovský zlatý zámok (visiaci - pozn.autora) .

1. Lustračný zákon . Zbožné prianie slovákov, nikdy nevyplnené, nikdy nedodržaný zákon, pretože by sa inak do verejných vysokých funkcií nemohlo dostať toto smetie, ktoré je tam dodnes. Zopár príkladov : Chudoba, Široký, Schuster, Trebuľa a veľa veľa iných......Za toto však neviem, kto by mal ísť prevziať cenu. Snáď všetci poslanci zvolení od roku 1989.

2. Váhostav . Váhostav neváha a stavia....Znel reklamný slogan tejto firmy. Nuž, Váhostav neváha a kradne, čo a komu sa dá. A nie len tak za roh. Až na Cyprus. Takže riadne ďaleko. Tam zatiaľ naša ruka nedosiahne. No, čo môžeš čakať od človeka, ktorý v predchádzajúcom systéme za peniaze písal udania na svoju vlastnú matku. Bol kapitán v ŠTB, nie len nejaký "spolupracovník" . Tento udavač a zradca slovenského národa už mal dávno visieť za "niečo" v prievane. A nie šéfovať slovenskému hokeju a firme, ktorá sakramentsky predražovala vládne zákazky a priviedla do krachu stovky malých firiem a slovákov. No, problémy z toho sú dosť ŠIROKÉ . A opäť je spomínaný Cyprus a aj šedá eminencia Váhostavu, p. Moravčík.  Priatelia významných predstaviteľov dnešnej vládnej moci a SMERu.

3. Gorila . Úplatky, Haščák, Penta, SDKÚ, SMER, KDH, SMK, Jirko Malchárek. No je toho priveľa spomínaného v dokumente nesúcom meno Gorila. A ide to do značnej minulosti. Priveľa špiny by vyplávalo na povrch, ak by sa podarilo tento oriešok rozlúsknuť. Nový šéf NKÚ, p. Mitrík sa však vyjadril, že pre neho je to "mŕtva" kauza.....

 Nuž, tak toto je môj výber. A teraz je rada na slovenskom voličovi. Na budúci rok. Jedným šmahom toto môžte zmeniť, minimálne aspoň čiastočne. Čo urobíte?

Gabriel Trubka

Gabriel Trubka

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Keď chceš ísť rýchlo, choď sám. Ak chceš ísť ďaleko, poďme spolu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu