Vďaka Ti Beto Perez

Náhody vraj neexistujú, ale v tomto prípade  jedna skutočne veľká náhoda spôsobila svetové šialenstvo.  Ošiaľ menom Zumba. Keď som prvýkrát vyskúšala túto celosvetovú novinku, vyrazila mi dych. Milujem hudbu a tanec zároveň a konečne som si prišla na svoje. Už ma nebavili nudné a nezáživné neustále sa opakujúce aerobikové  kreácie, a po čase ma už nenadchýnalo ani niekoľkohodinové potenie vo fitku. Chcela som vyskúšať niečo nové a zmes latinskoamerických tanečných prvkov bola tá správna voľba.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu
(zdroj: http://www.google.sk)

Revolučná zumba dostala snáď každého na svete, kto má chuť so sebou niečo robiť a nesedieť stále doma- pred televízorom alebo za počítačom. Históriu Zumby pozná skoro každý, kto ju chodí cvičiť. Beto Perez, známy kolumbijský choreograf a tanečník, si zabudol hudbu na precvičovanie aerobiku a tak začal improvizovať. Z auta si doniesol kazetu na ktorej bola jeho obľúbená latino hudba. Tak vznikla Zumba- v roku 2001.Jednou vetou sa dá zumba charakterizovať ako jedna veľká diskotéka, kde sa všetci odviažu, zabudnú na každodenné problémy a čo je najpodstatnejšie- bavia sa. Strieda sa v nej mnoho tanečných prvkov a žánrov- Merengue, Salsa, Cumbia, Flamenco, môj obľúbený Reaggeton, Cha-cha, Samba, a dokonca aj Hip-hop.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď som sa prvý krát dostala do tanečného víru zumby nebolo mi všetko jedno. Ani náhodou som nestačila s dychom, pot zo mňa stekal ako na objednávku a o krokových variáciách ani nehovorím. Dnes, takmer po roku „zumbovania" mi to ide až tak dobre, že na niektoré pesničky skúšam vlastnú choreografiu.

Ako som sa mohla neraz na vlastnej koži presvedčiť, záujem o hodiny je obrovský. Skoro stále sa mi stáva, že prídem na hodinu a po mne už nikoho nezoberú- jednoducho nie je miesto. Síce som po celom dni vždy unavená, Zumba ma podvečer preberie, zresetuje, opäť postaví na nohy a ja odchádzam s ešte väčšou dávkou energie s akou som prišla. Absolútne ma pohltila, a ja sa jej nemienim vzdať.

SkryťVypnúť reklamu

Ak ste ešte nevyskúšali Zumbu je najvyšší čas, verte mi, dostane aj vás!

Veronika Turkotová

Veronika Turkotová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka žurnalistiky, zamilovaná do života atelevíznych novín Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu