Koľko priateľov je tak akurát?
Na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď. Ide o to, čo od Facebooku očakávate a na aké účely ho chcete využiť. Všeobecné pravidlá na Facebooku neexistujú a preto sa rôzne povolania zaoberajú výskumami o zložení priateľov, či ideálnych počtoch.
Už ste si niekedy pozreli zloženie vašich priateľov? Koľkí z nich sú kolegami z práce, s koľkými ste chodili na strednú, a čo bývalé lásky? Podľa nedávnej štatistiky Pew Research 12 % tvorí vaša širšia rodina, s 10timi % pracujete a 9 % z nich sú vaši spolužiaci z vysokej školy. Z prieskumu aj vyplynulo, že s 3 % facebookových priateľov sa štatisticky skúmaní stretli len jedenkrát a 7 % nestretli nikdy. Tak čo, pustíte sa do hĺbkovej štúdie vašich priateľov, alebo ich máte toľko, že sa vám do toho nechce? :)
Buďte aktívni, vyjadrite svoj názor k dôležitým veciam – cez Facebook – a budú vás počúvať
Ľudia, ktorí žijú aktívne na sociálnych sieťach ako Facebook, Twitter, MySpace sú podľa posledných výskumov mimoriadne aktívni vo vyjadrovaní svojich názorov. Týka sa to aj politiky. Tento fakt sa rozhodol využiť americký senátor za New York, ale aj islandskí zákonodárcovia. Na Islande idú prijať novú Ústavu. Tento najdôležitejší zákon krajiny chcú vytvoriť za pomoci svojich občanov. Návrh novej ústavy zverejnili v apríli tohto roku na internete a ľudia sa k nej môžu prostredníctvom sociálnych sietí vyjadrovať. Jej konečné znenie bude posunuté do referenda, takže diskriminácia anti-facebookových občanov sa nekoná.
Práva gejov a lesbičiek sú tiež v poslednej dobe dosť častá téma. V USA sa rozhoduje o ich práve uzatvárať manželstvá. Republikánsky senátor Greg Ball položil otázku svojím fanúšikom ako by hlasovali a prečo, keby boli na jeho mieste. Celkom dobrý nápad, z ktorého sa môže vykľuť zaujímavá diskusia.
Rozoznávanie tvárí
Na prvý pohľad nevinne vyzerajúca funkcia. Možno sa aj niektorí z vás potešia aká super novinka. No zrejme s tým však nebude naporiadku, keď sa do boja proti nej pustil už aj Brusel. Funkcia bola spustená len nedávno, a hneď vzbudila veľké ohlasy. Nie však v pozitívnom zmysle slova. Podľa Európskej únie totiž môže ohroziť súkromie užívateľov tejto sociálnej siete. O čo vlastne ide? Úmysel nie je zlý. Malo by vám to uľahčiť prácu a namiesto piplavého označovania priateľov na fotkách z posledného žúru to Facebook urobí automaticky za vás. Znie to celkom dobre. Na prvé počutie. Ale poznáte to, nie vždy je dobré dať o sebe vedieť všetko všetkým... Táto funkcia bola spustená na všetkých profiloch automaticky a bez akéhokoľvek upozornenia a preto si aj vyslúžila zrejme toľkú kritiku. Neľakajte sa, našťastie sa dá vypnúť. Ako na to?
1.

2.

3.

4.
