Internet či internet? To je otázka

Jedni tvrdia, že je to médium a preto by sa malo písať s malým počiatočným písmenom, ako televízia, alebo rádio. Iní tvrdia, že je to unikátna celosvetová sieť a preto sa píše s veľkým písmenom (tým sa dá zároveň ľahko odlíšiť od "internetu", ktorý si možno doma vytvoriť zosieťovaním dvoch počítačov). A vy ako - navštevujete "internet" alebo "Internet"?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Je priam neuveriteľné, o čom všetko môžu ľudia viesť dlhosiahlu polemiku. Problém "internet vs. Internet" ľudia rozoberajú na Wikipedii, zaoberajú sa ním jazykovedci a hlavu nad ním lámu používatelia. Wired News pred pár mesiacmi oznámil, že vo svojich článkoch definitívne prechádza z "Internetu" na "internet". "Technická stránka Internetu definitívne ustupuje do úzadia," zhodnotil následne túto informáciu Mirek Zeman na Lupe.

Ja osobne sa domnievam, že internet je s malým. V čase, keď opustil akademickú pôdu a začal existovať aj pre bežných smrteľníkov, prestal byť vlastným menom akejsi čudesnej siete, a stal sa pojmom všeobecným - rovnako ako Slnko začalo byť slnkom v momente, keď okrem svojho jestvovania vo vesmíre začalo ľuďom dennodenne svietiť na hlavu. Pripúšťam, že astronóm môže hovoriť o Slnku a technik o Internete, no rovnako výjde ráno obom nad hlavy iba slnko a maily si prečítajú iba na internete. Taký je môj názor.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo si myslíte vy - máme písať internet alebo Internet?

Tomáš Ulej

Tomáš Ulej

Bloger 
  • Počet článkov:  119
  •  | 
  • Páči sa:  0x

(bývalý) novinár, aforista, autor článkov a textov, zakladateľ Zlatého fondu denníka SME. Do SME pravidelne píšem stĺpčeky Listy z Webu Zoznam autorových rubrík:  AktuálneTechnológieVoľný štýlSurfujemZaujímavostiSlovenčinaSpamDojmy z čítaniaPoéziaZvukMiniatúryPríbehy z veľkej BratislavySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu