prečo ľudia odchádzajú

myslím si, že teraz sú ľudia nešťastní, a preto stále chodia niekam preč, lebo buď utekajú pred svojím nešťastím a problémami, alebo si myslia, že niekde o niekoľko kilometrov ďalej nájdu šťastie. A to nemusia nájsť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

prečo ľudia odchádzajú. Zamysleli ste sa už niekedy nad tým?
Mnohí vravia: chcem si ísť zarobiť, chcem vidieť svet, chcem skúsiť niečo nové. Ale nájdu sa aj takí, ktorí vravia: už musím odtiaľto vypadnúť, nechcem tu už zostať, musím niekam odísť. Hocikam, hlavne nech je to ďaleko...
Ďaleko od čoho? Od koho? Vravia: Akí boli ľudia v minulosti obmedzení, keď žili iba v okruhu 60km od miesta svojho narodenia, celý život neboli nikde inde a sú v tom okruhu aj pochovaní. Naozaj boli obmedzení?
Mám takú teóriu. Čo ak ľudia v minulosti nepotrebovali chodiť tak ďaleko. Čo ak boli šťastní, aj vtedy, keď ešte nepoznali televíziu, neboli na študijnom pobyte v Austrálii, ani na výlete v Himalájach.
Ľudí stále fascinovali ďaleké krajiny, cestovanie a spoznávanie nových rečí a ľudí. To sa nezmenilo, ale v minulosti toľko ľudí neutekalo. Myslím tým, že dnešní ľudia sú rozlezení po celom svete a tak sa nezriedka stáva, že máme rodinu všade, a pritom nikde. Niekedy je tento pocit krásny, inokedy hrozný. Čo ak práve dnes potrebujem pomoc, a práve teraz nie je žiaden z mojich blízkych dosť blízko na to, aby mi mohol pomôcť?
Čo ak dnešní ľudia sú nešťatní, majú veľa starostí a málo času. Musia myslieť na toľko vecí, poznajú mnoho, a preto sa ženú stále ďalej.
Stredná škola mi nestačí, povedia mnohí, chcem sa mať dobre. Čo znamená vlastne to "mať sa dobre"? Potrebujem mať vilu s bazénom, chodiť trikrát do roka na dovolenku do Indonézie alebo do Álp, mať drahé auto, hodinky, vysoké pracovné miesto a tučné konto?
Keď budem mať toto všetko, budem naozaj šťastný? Čo ak sa stane, že budem mať taký majetok, ale nebudem mať s kým sa oň podeliť? Budem šťastný, keď ma z času na čas nenahnevá moje malé dieťa nejakou poznámkou zo školy? Budem šťastný, keď nebudem mať komu urobiť veľkú narodeninovú párty? Alebo aspoň niekoho, s kým by som sa mohol otvorene porozprávať.
Myslím si, že skutočnými pokladmi, sú práve naši blízki, a preto by sme sa nemali hnať za majetkom.
Možno práve toto sa odcudzilo zmýšľaniu mnohých ľudí. Možno tí "obmedzení" v minulosti vedeli, že "načo pôjdem preč, keď tu mám všetko a každého čo potrebujem?" Z našich životov sa vytratila skromnosť a radosť z maličkostí. Nahradila ju chamtivosť, dravosť a lačnosť po peniazoch.

Ivana Ungvarská

Ivana Ungvarská

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu