Madagaskar: Medzi nádejou a neistotou (fotoreportáž)

Madagaskar zasiahli tri mimoriadne udalosti: povodne na severe, dlhotrvajúce sucho na juhu a ohniská chorôb vrátane COVID-19. Za posledné 4 mesiace sa počet detí do 5 rokov trpiacich akútnou podvýživou ZDVOJNÁSOBIL.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Sucho bolo drsné a piesková búrka spôsobila veľa škody na miestnom poľnohospodárstve. Jedlo sa stalo luxusom.

Matka stojí na rodinnom maniokovom políčku. Sucho a piesočná búrka Tiomena celú úrodu zničili.
Matka stojí na rodinnom maniokovom políčku. Sucho a piesočná búrka Tiomena celú úrodu zničili. (zdroj: © UNICEF/UN0406726/Andrianantenaina)
Dnes bude v ponuke iba ryža, o 500 g ryže a veľa vody sa bude deliť 12 členov rodiny.
Dnes bude v ponuke iba ryža, o 500 g ryže a veľa vody sa bude deliť 12 členov rodiny. (zdroj: © UNICEF/UN0406721/Andrianantenaina)
Anjaramee žije s 11 členmi svojej rodiny v ich dvojizbovom drevenom dome v Sarevalale. Dnes nemali žiadne jedlo.
Anjaramee žije s 11 členmi svojej rodiny v ich dvojizbovom drevenom dome v Sarevalale. Dnes nemali žiadne jedlo. (zdroj: © UNICEF/UN0406723/Andrianantenaina)
Rieka Manambovo vyschla. Komunita využíva stojatú stojatú vodu na napojenie dobytka, na pranie a pre domácnosť.
Rieka Manambovo vyschla. Komunita využíva stojatú stojatú vodu na napojenie dobytka, na pranie a pre domácnosť. (zdroj: © UNICEF/UN0406736/Andrianantenaina)
Na štátnej ceste RN10 z Tsiombe do Ambovombe je zdrojom vody v Ambondro veľká diera tvarovaná ako kvapka slzy. Deti naberajú vodu zo studne.
Na štátnej ceste RN10 z Tsiombe do Ambovombe je zdrojom vody v Ambondro veľká diera tvarovaná ako kvapka slzy. Deti naberajú vodu zo studne. (zdroj: © UNICEF/UN0406738/Andrianantenaina)
Miestni obyvatelia nazývajú tento fenomén „Tiomena“, piesočná búrka, ktorá spôsobuje veľké škody poľnohospodárstvu a tiež kvalite ovzdušia. Opakuje sa každý deň od 10:00 do 15:00.
Miestni obyvatelia nazývajú tento fenomén „Tiomena“, piesočná búrka, ktorá spôsobuje veľké škody poľnohospodárstvu a tiež kvalite ovzdušia. Opakuje sa každý deň od 10:00 do 15:00. (zdroj: © UNICEF/UN0406747/Andrianantenaina)
Povoz ťahaný zebu prevážajúci vodu zachytila piesočná búrka „Tiomena“. Mesto Ambovombe sa pri zásobovaní vodou spolieha na takéto povozy.  20l vody sa predáva za 500 ariary v meste a do 2000 ariary v okolitých dedinách.
Povoz ťahaný zebu prevážajúci vodu zachytila piesočná búrka „Tiomena“. Mesto Ambovombe sa pri zásobovaní vodou spolieha na takéto povozy. 20l vody sa predáva za 500 ariary v meste a do 2000 ariary v okolitých dedinách. (zdroj: © UNICEF/UN0406769/Andrianantenaina)
Každý deň sa stovky ľudí zhromažďujú pri studni Ampasipoty. Je to jediný zdroj čistej vody pre 73 dedín.
Každý deň sa stovky ľudí zhromažďujú pri studni Ampasipoty. Je to jediný zdroj čistej vody pre 73 dedín. (zdroj: © UNICEF/UN0406740/Andrianantenaina)
Sambo je vodcom svojej dediny a otcom Elysy a Elysetty. Jeho komunita trpí suchom a piesočnou búrkou Tiomena. Ich plantáže v Maroalopoty sú mŕtve.
Sambo je vodcom svojej dediny a otcom Elysy a Elysetty. Jeho komunita trpí suchom a piesočnou búrkou Tiomena. Ich plantáže v Maroalopoty sú mŕtve. (zdroj: © UNICEF/UN0406811/Andrianantenaina)
Dnes je na obed 1 kilo manioku. Rodina prišla o príjmy z poľnohospodárstva a nie je ľahké si dovoliť jedlo.
Dnes je na obed 1 kilo manioku. Rodina prišla o príjmy z poľnohospodárstva a nie je ľahké si dovoliť jedlo. (zdroj: © UNICEF/UN0406818/Andrianantenaina)
Matka umýva pred svojim domov riad s trochou dažďovej vody.
Matka umýva pred svojim domov riad s trochou dažďovej vody. (zdroj: © UNICEF/UN0406826/Andrianantenaina)
5 detí Sevatsary bolo hospitalizovaných v nemocnici CRENI Ambovombe 17. decembra 2020 s opuchmi na tvári, rukách, členkoch a nohách. Sestrička im nesie taniere s terapeutickým jedlom.
5 detí Sevatsary bolo hospitalizovaných v nemocnici CRENI Ambovombe 17. decembra 2020 s opuchmi na tvári, rukách, členkoch a nohách. Sestrička im nesie taniere s terapeutickým jedlom. (zdroj: © UNICEF/UN0406804/Andrianantenaina)
Tsimagnore (7) je svoju dennú dávku terapeutickej stravy. V decembri 2020 bol hospitalizovaný spolu so 4 súrodencami s opuchmi na tvári, rukách, členkoch a nohách.
Tsimagnore (7) je svoju dennú dávku terapeutickej stravy. V decembri 2020 bol hospitalizovaný spolu so 4 súrodencami s opuchmi na tvári, rukách, členkoch a nohách. (zdroj: © UNICEF/UN0406795/Andrianantenaina)
Obrázok blogu
Unicef Slovensko

Unicef Slovensko

Bloger 
  • Počet článkov:  116
  •  | 
  • Páči sa:  159x

Slovenská nadácia pre UNICEF je jedným z 33 národných výborov UNICEFu, ktorých úlohou je hlavne získavanie zdrojov pre potreby programových krajín. Naším poslaním je prispieť k tomu, aby mohli najviac ohrozené deti kdekoľvek vo svete prežiť, boli zdravé, mali zabezpečenú výživu, prístup k pitnej vode, základné vzdelanie, ochranu pred násilím a tiež príležitosť naplniť v živote svoj potenciál. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu