A máme tu istoty. Pre koho?

Všetci vieme, že je rozdiel medzi regiónmi. Je rozdiel aj medzi platmi v týchto regiónoch. Smer-SD nám ponúkal Istoty a preto vyhral voľby. Pýtam sa, pre koho sú tie istoty? Sú pre bežných ľudí, alebo len pre prívržencoch a členoch Smeru?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Primátorka Humenného Jana Vaľová (SMER-SD) má svoj plat 2.272 €. Ja viem, na východnom Slovensku je bieda, je tam veľká nezamestnanosť a nízke príjmy. Veď chuderka pani primátora, ako môže reprezentovať mesto z tak málo peňazí. Preto jej mestský poslanci navrhli zvýšiť plat na sumu 3.181 €. Vôbec nejde o to, že pani primátorka je tiež v zastupiteľstve Prešovského samosprávneho kraja a zároveň aj poslankyňou NR SR. Dokopy teda po odsúhlasení zvýšenia jej platu, môže byť jej príjem vyše 7.100 €. Kto jej navrhol zvýšenie platu? Nemusíte trikrát hádať. Na mestskom zastupiteľstve to navrhol poslanecký klub Smeru-SD. Veď o nič nejde, mestskí poslanci majú odmenu len 4% z platu primátora. A tu máme tie ISTOTY. Sebe nadelia a nám do ruky nas...!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalšia vec čo ma zaráža, o ktorej sa stále iba hovorí, ale nič sa stým nedeje. Ako môže človek zodpovedne vykonávať naraz tri zamestnania. Mestský úrad, VÚC a NR SR. Myslím, že v tomto prípade sa nejedná len o Humenné. Toto sa deje skoro po celom Slovensku. To títo ľudia robia 24 hodín denne? To nemajú nárok na oddych? Treba im poskytnúť konečne zaslúžený oddych a zmeniť zákony, aby neboli vyčerpaní, aby mohli svoju prácu vykonávať riadne a svedomito. Ale len jednu! Očakávam teraz od novej vlády, že sa to preISTOTU zmení.

Alebo som veľký optimista?

Peter Urbánek

Peter Urbánek

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nespokojný občan Slovenskej republiky. Nemám rád farizejstvo, som za spravodlivosť a vecný dialóg. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu