Sú na Slovensku "ctihodní muži"?

Vieme, že vznik „ctihodných mužov“ sa spája so Sicíliou. Vieme aj to čo bolo ich cieľom a aké prostriedky na ich dosiahnutie používali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ctihodní muži začali expandovať zo Sicílie nie len do Neapola, za veľkú mláku, ale aj do celého sveta. Začali pôsobiť aj v ekonomickej oblasti. Neskôr na dosiahnutie svojich ziskov potrebovali mať v rukách širšiu moc. Votreli sa do politiky. Cestou politickej moci ovládajú akékoľvek oblasti, či už hospodárstvo, ekonomiku, energetiku, výrobu, distribúciu a pod. Začali deštrukturalizovať a ovládať štátne úrady, políciu, prokuratúru a súdnictvo. Tvrdo rešpektujú svoje vnútorné, nepísané pravidlá a zákony. K dosahovaniu svojich cieľov a na ovládnutie všetkých ctihodných mužov využívajú omertu. Kto poruší sľub mlčanlivosti a vernosti, zomrie. Preto ich skutky sú len málokedy dokázané. Nikto nič nevidel, nikto nič nepočul, nikto si nič nepamätá, nič sa nestalo.

Toto všetko mi veľmi pripomína dianie aj u nás na Slovensku. Lacné privatizácie, predražené tendre, drahé štátne zákazky. Pri šetrení kupovania poslancov, korupčného správania sa poslancov, si zrazu svedkovia - poslanci a štátni úradníci nič nepamätajú, nič osobne nepočuli, nikto pri ničom konkrétnom nebol. Niektoré osoby hovoria, že žiadna „Gorila“ neexistuje, že je to len výmysel. Neboli žiadne stretnutia v utajenom byte, neboli stanovené žiadne výšky provízii, ani dohadovanie sa o privatizovaní toho, či onoho („žeby omerta“?). Ak sa nič neprivatizovalo, nekradlo, tak je potom všetko štátne a všetko je v poriadku. V poriadku to ale nie je. Treba pozrieť niektorým ľuďom, či pri sebe náhodou nemajú obrázok sv. Annunzaity, patrónky „ctihodných mužov“, na ktorú títo prisahali vernosť svojim klanom a rodinám. Nehovorme „Gorila“, je to len názov spisu. Je to len malé chápadielko, ktoré vyšlo na svetlo. Začnime konečne nazývať veci správnymi slovami. Povedzme konečne: „Je tu CHOBOTNICA!!!“

Treba zmeniť tento systém. Treba zmeniť chod štátneho aparátu, aby konečne slúžil bežným ľuďom. Áno, nastal čas na zmenu! Preto by sa mali ľudia zamyslieť nad vecou, či sú spokojní s tým, čo sa okolo nich deje. Nemôžu sa chrbtom odvracať od volieb a od možnosti tieto veci zmeniť. Komu tento systém vyhovuje hľadá dôvod, aby zmeny neboli. Kto chce zmeny, hľadá spôsob ako zmeny urobiť. Jednou z možností sú voľby a v nich dať skorumpovaným politikom najavo jasné NIE!!!

Peter Urbánek

Peter Urbánek

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nespokojný občan Slovenskej republiky. Nemám rád farizejstvo, som za spravodlivosť a vecný dialóg. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

92 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
INESS

INESS

108 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu