Zoči – voči (p. Bugár, p. Fico, p. Figeľ)

Nemôžem nereagovať na vyjadrenia politikov, ktorí nemajú žiadne škrupule sa vyjadrovať k terajšej situácii na Slovensku. Veď do tohto marasu nás doviedli práve títo politici.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

 Súčasní politici hovoria, že kauza Gorila mala prísť už pred rokom. Že „niekto“  jedná nefér, keď to vytiahol niekoľko mesiacov pred voľbami. Že keby bola kauza skôr, polícia už mohla niečo vyšetriť. Somarina! Veď polícia je spolitizovaná!!! Ako môže spolitizovaná zložka vyšetriť tak závažnú kauzu, aby výsledok nemal tzv. „politický“ alebo „apolitický“ podtón. Veď doteraz bol využívaný a zneužívaný majetok bežných ľudí, teda štátny majetok v prospech a na obohatenie úzkej skupiny ľudí spojených s politikmi. Kto osobne by zaručil, a ktorá strana by sa zaručila, že vyšetrovanie by bolo spravodlivé a apolitické? O Gorile vedeli strany už pred voľbami v roku 2010. Čo doteraz robili??? Mali možnosť začať alebo dať podnet na vyšetrovanie. A čo bolo ich cieľom po voľbách? Znova len boj o moc a zostavenie vlády. Znova len to, aby sa dostali do parlamentu. A to len preto, aby svojim mecenášom umožnili rozoberať – rozkrádať peniaze štátu, ktoré sú vlastne peniaze daňových poplatníkov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Môžeme poukázať na „lapsus“ v daňovom systéme, ktorý sa pred nedávnom stal. Problém nie je v samotnom poukazovaní. Myslím, že sa treba hlbšie zamyslieť v čom je podstata a prečo sa dejú niektoré veci pred skončením vlády. Bol schválený štátny rozpočet na rok 2012. Ale niektorí ministri s kľudom rozdávajú svojim „desiatnikom“ vysoké odmeny za predchádzajúci rok. Ale ten skončil a uzavrel sa aj s možnosťou na odmeny už 31.12.2011! Kolaps v daňovom systéme – nie je to znefunkčnenie daňového systému? Kladiem si známe otázky: „Po mne potopa? Urobiť všetko preto, aby bol štát v budúcnosti žalovaný určitými spoločnosťami? Aby sa výdavky štátu v budúcnosti ešte zvýšili?...“. Odpovedzte si sami.

Skryť Vypnúť reklamu

 Súčasné vyjadrenia o „stabilite vlády“.  Hmm, na zasmiatie. To má bežný občan stabilne súhlasiť s okrádaním cez vyplácanie rôznych provízií, predražené tendre, cez tunelovanie mnohopočetnými subdodávkami stavieb a iné formy rozdávania financií vybratých od daňových poplatníkov? Tak toho bolo DOSŤ!!! Slovensko si konečne zaslúži vládu, ktorá nebude vládou z politikov. Vládu, kde na rozhodujúcich miestach v štátnom mechanizme budú odborníci, ľudia ktorí chápu a poznajú danú problematiku. Jednoducho ľudia,  ktorí sa vyznajú a NIE dosadené „desiatnicke“  kádre!!!

Treba zmeniť tento systém. Treba zmeniť chod štátneho aparátu, aby konečne slúžil bežným ľuďom. Áno, nastal čas na zmenu! Preto by sa mali ľudia zamyslieť nad vecou, či sú spokojní s tým, čo sa okolo nich deje. Nemôžu sa chrbtom odvracať od volieb a od možnosti tieto veci zmeniť. Komu tento systém vyhovuje hľadá dôvod, aby zmeny neboli. Kto chce zmeny, hľadá spôsob ako zmeny urobiť. Jednou z možností sú voľby a v nich dať skorumpovaným politikom najavo jasné NIE!!!

Peter Urbánek

Peter Urbánek

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som nespokojný občan Slovenskej republiky. Nemám rád farizejstvo, som za spravodlivosť a vecný dialóg. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu