Dôchodcovia na výlete

Určite to všetci poznáme. Letáky, ktoré nachádzame v schránke v priemere asi tak každý tretí deň s úžasnými ponukami výletov pre osoby od 21 rokov za bezkonkurenčné ceny 99Sk, 105Sk, 109Sk. No kto by tomu odolal? Navyše, keď ponúkajú darček zadarmo a chutný obed. Stačí si len vybrať, ktorú destináciu navštívime. Mestečko v Poľsku? V Maďarsku? Alebo si vyberieme leták, ktorý ponúka Prešov, Humenné či Revúcu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
"Šerpenky"
"Šerpenky" 

 Asi by sme v luxusnom klimatizovanom autobuse, ktorý nám sľubovali márne hľadali normálneho pracujúceho človeka v produktívnom veku. V prvej skupinke sa bavia štyri senilné babičky, v zadnej "päťke" sedia dve tetušky z dediny a jeden manželský pár a pred nimi dve staršie panie rozoberajú najnovšie klebety. Takto nejako to vyzerá na exkluzívnom výlete. Cestuje sa zopár hodín. Autobus sa počas cesty ešte pokazí a až vtedy títo dôchodcovia zistia, že asi nie je až taký luxusný, ako im bolo sľúbené. No napokon šťastne dorazia na miesto. V miestnej reštaurácii 3. cenovej skupiny do nich napchajú halušky a zrazu sa začne prezentácia výrobkov, o ktorej sa na letáku, ktorý dostávame písalo písmenkami s veľkosťou asi 0,1mm.
 Hrnce z titánu, elektrické magnety, ktoré všetko vyliečia, antialergické periny, kuchynské roboty, ktoré vydržia desaťročia alebo sú dokonca celkom neničiteľné. To všetko týchto tak trochu naivných ľudí tak zaujme, že už si ani nespomenú, aké majú doma finančné problémy. Veď samozrejme tieto superkvalitné haraburdy nikde nezoženú ani o korunu lacnejšie. Keď sa napokon aj tí najtvrdohlavejší nechajú presvedčiť, mädlia si predávajúci ruky z ďalšieho úspechu.
 A na ceste domov sa už nepreberajú v skupinkách najnovšie klebety a veľké politické problémy. Všetci výletníci sú šťastní, že budú mať niečo nové, čo určite poteší celú rodinu. Už sa tešia, ako to oznámia svojim deťom a ich partnerom a ich deťom a možno už aj ich partnerom. Myslia si, že všetci budú nesmierne nadšení, že majú túto vymoženosť a že ju budú môcť zdediť. Babky a dedkovia vystúpia z autobusu, stretnú sa s rodinami a rodiny sa chytajú za hlavy, že čo to tá ich babka, či dedko kúpili.
(Ospravedlňujem sa za nudný názov, bol daný =))

Daša Urdová

Daša Urdová

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kto som? Zaujímavá otázka a odpoveď sa často hľadá veľmi ťažko. Mne určite, Neviem, kto som? Alebo len na to neviem prísť? Zoznam autorových rubrík:  Uvažovanie(pozor, nie úvahy!)To čo mi nakázali v školeMoja básničkovská tvorbaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu