Ušetrime na železnici

Cestujem medzi Trenčínom a Považskou Bystricou. Vlaky teraz chodia po jednej koľaji. A stačí to. Na čo je potom tá druhá koľaj? Nemali by sme to ponechať len po jednej koľajnici? Koľko veľa by štát ušetril, keby sme na rekonštruované trasy dávali len jednu koľaj. Prečo sa nepoučiť z rezortu zdravotníctva a školstva?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Vezmime využitie takej vlakovej dráhy. Je to málo času, čo po nej ide vlak. Za celý deň možno hodina. Tak na čo potrebujeme tie koľajnice ešte dve. Jednu zrušme, a je. Tú trochu obmedzení by sme preklenuli efektívnymi počítačovými programami, ktoré by vlakom preorganizovali cesty.

Už na takúto taktiku prechádza zdravotníctvo aj školstvo. Všetko, čo sa práve nevyužíva zrušme. A je. Veď na čo sú nám rezervy lôžok v nemocniciach? Že môže prísť nejaká havária alebo epidémia, keď ich bude treba? Alebo že chceme, aby v školách bolo viac žiakov v budúcnosti? V týchto rezortoch už sú tieto otázky vyriešené. Postúpme teraz aj na rezort dopravy. Kým ešte nie je postavená druhá koľaj v smere Trenčín - Púchov.

Peter Václav

Peter Václav

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Konštruktér, strojár; kresťan Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu