Ako primátor pred voľbami transparentnosť objavil

Je verejným tajomstvom, že vydanie zaväzného stanoviska, ktoré slúži ako podklad na vydanie stavebného povolenia, trvá na bratislavskom magistráte dlhé mesiace. V niektorých prípadoch aj roky!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Stavebníci, ktorí chcú stavať, musia kvôli neschopnosti Iva Nesrovnala efektívne riadiť svoj úrad čakať. Čakať musia aj potenciálni záujemcovia o byt, potenciálni nájomcovia či firmy, ktoré hľadajú nové priestory. Kto však nečaká je banka, ktorá poskytla úver. 

Necelých päť týždňov pred voľbami však prichádza primátor s aplikáciou, vďaka ktorej si budú mocť ľudia sledovať v akom štádiu je ich žiadosť o vydanie záväzného stanoviska hlavným mestom. 

40 dní pred voľbami. 

Zrazu toľká transparentosť. 

Bude však fungovať pre všetkých rovnako? Akú lehotu bude pre vydanie stanoviska preferovať? Mesiac? Tri mesiace? Rok? Dva roky?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niekedy sa nedokážem ubrániť pocitu, že naťahovanie času zo strany vedenia magistrátu je zámer. Pretože keď je dopyt väčší ako ponuka… Nemusíme si vysvetľovať základnú ekonomickú poučku.

Ale vráťme sa z teórie naspäť do reality. 

Keby sme v RTVS začali pracovať pol roka pred uplynutím funkčného obdobia, neodovzdali by sme ju s novým digitálnym štúdiom, nevybudovali by sme nové parkovacie plochy v areáli televízie, nevyužili by sme eurofondy na digitalizáciu a ľudia by nám nedali vysvedčenie v podobe najvyššej dôveryhodnosti.

Pracovať sa musí od prvého dňa. 

Necelých päť týždňov pred voľbami spustiť aplikáciu je výsmech do tváre všetkým Bratislavčanom, ktorým manažment Iva Nesrovnala skomplikoval život. Navyše, nová aplikácia sama o sebe neskráti dobu čakania na vydanie stanoviska. 

SkryťVypnúť reklamu

Na to je potrebná už len zmena na čele nášho hlavného mesta.

P.S. Kedy má primátor v pláne urobiť odpočet svojho predvolebného programu? Ja som odpočet toho nášho totiž urobil. 

Václav Mika

Václav Mika

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Celý profesionálny život pôsobím v oblasti kultúry a médií. Som predsedom Správnej rady Vysokej školy múzických umení a ešte donedávna som bol členom Umeleckej rady SND. V rokoch 2012 až 2017 som pôsobil vo verejnej funkcii ako generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska. Ešte predtým som bol generálnym riaditeľom TV Markíza, zakladateľom a generálnym riaditeľom Rádia Expres a 7 rokov som bol prezidentom Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc Slovenska. V parlamentných voľbách v roku 2020 sa budem uchádzať o podporu voličov na kandidátke strany Sloboda a solidarita. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

735 článkov
SkryťZatvoriť reklamu