11. september 2001- vedeli ste, že:

Tak s presne takýmto nadpisom sa mi dostal v lete pri návšteve Olomouca do ruky letáčik. Malý, čiernobiely nenápadný. Ak by ste ho videli len tak položený medzi kopou iných farebných letáčikov nevenovali by ste mu pozornosť. No tomuto letáčiku sa pozornosť venovať musela. Je to skutočne všetko úplne inak ako nám to bolo do teraz rozprávané? Posúdte samy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Veže WTC spadli za cca 10 sekúnd. Znamená to, že „spodná" nepoškodená časť tvoriaca viac než 5/6 veže bola „rozdrobená" vrchnou časťou skoro tak rýchlo, ako by táto vrchná časť letela vzduchom voľným pádom , tzn. že neporušená konštrukcia pod úrovňou nárazu lietadla nekládla padajúcej časti veže žiadny odpor. To je v priamom rozpore so základnými zákonmi fyziky( zákon zachovania pohybu a zákon zachovania energie)

Požiare vo WTC trvali iba 56(WTC2) a 102(WTC1) minút. To je relat9vne krátky čas v porovnaní s požiarmi v iných oceľových mrakodrapoch. V mnohých oceľových budovách a mrakodrapoch zúrili oveľa viac intenzívnejšie a dlhšie požiare ako tie z 11. septembra- a aj napriek tomu sa ani jedna z tých budov nezrútila.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teploty pri požiaroch uhľovodíkových materiálov(medzi ne patrí aj letecké palivo) nie je ani zďaleka dostatočná na roztavenie ocele. (K roztaveniu ocele potrebujete teplotu cca 1500°C, pri požiari uhľovodíkových materiálov vzniká tak 900°C, oceľ navyše skvele vodí teplo, takže sa odvádza do iných častí konštrukcie.) Aj preto sa v troskách WTC našli doslova jazerá roztaveného kovu. Roztavený kov tiež vytekal z veže pred jej pádom. To je možné len s použitím termitu- pyrotechnickej zmesi, ktorá sa používa pri riadenej demolácii budov. Profesor fyziky Steven Jones urobil chemickú analýzu prachu a kovu z WTC a dokázal, že termit bol použitý.

SkryťVypnúť reklamu

11. septembra 2001 dopoludnia spadla ešte tretia budova. Údajne kvôli poškodeniu od trosiek z dvojčiat a požiaru. Bol to 47-poschoďový oceľový mrakodrap- budova WTC č.7. Nenarazilo do nej žiadne lietadlo. Spadla kolmo dole, presne do svojho pôdorysu, rýchlosťou voľného pádu (za cca 7 sekúnd), do malej úhľadnej kôpky trosiek, presne v štýle profesionálne riadenej demolácie. Veľa ľudí o páde tejto budovy vôbec nevie. Do dnešného dňa, teda skoro po 7 rokoch po tejto udalosti, nebola vydaná finálna správa o pádu tejto budovy. Skúste si schválne nájsť na youtube.com „WTC7 collapse".

Viac ako 400 architektov, statikov a stavebných profesionálov (ae911truth), rovnako ako desiatky akademikov a fyzikov (stj911.org) a pozostalých po obetiach útoku z 11. septembra 2001 žiadajú nové a nezávislé vyšetrenie udalostí tohto dňa.

SkryťVypnúť reklamu

České a slovenské tlačené média a TV tieto skutočnosti zatiaľ vytrvalo ignorujú.

Referencie, fotografie, vieda, odkayz a štúdie nájdete na: http://911.yweb.sk

pozn.: text bol prekladaný z českého vytlačeného a voľne rozdávaného letáku, no ani to nemenífakt na tom, že niečo nie je v poriadku

Michaela Vagnerová

Michaela Vagnerová

Bloger 
  • Počet článkov:  60
  •  | 
  • Páči sa:  0x

neriadená strela :D Anketa od BlueBoard.cz Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáMoje kecyMy life na výškeMôj názor na...Malý umelec =DPoviedky....dá sa to tak nazvaFotečky všeličohoŠtúrovo pero 2006Len takBásničky

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
SkryťZatvoriť reklamu