Podporme slovenských výrobcov!

Milujem bryndzové halušky, syry, mlieko, vajcia. Snažím sa však vždy siahnuť po tej zdravšej forme, keď sa dá.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Keď máme možnosť, kúpime si pravú ovčiu bryndzu. Dnes sme navštívili predajňu v Kvášove (okres Púchov, Trenčiansky kraj), kde sme si kúpili výbornú bryndzu, údený ovčí syr. V ponuke majú údený aj neúdený syr a žinčicu. Bryndza a neúdený syr stoja 12 €/kg, údený syr stojí 14 €/kg. Predajňa sa nachádza smerom z Horoviec po pravej strane na začiatku dediny Kvášov. Je to menšia šedá búda. Otvorená je denne od 9:00 do cca 17:00 h. 

Veľmi ma oslovila práca baču, ktorý má na starosti 120 oviec denne, ktoré musí dojiť dvakrát za deň. V súčasnosti hľadajú pomocníka - potenciálneho zamestnanca.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dodávajú výrobky do predajne v Ilave a v Trenčianskych Tepliaciach. 

Som veľmi šťastná za každého farmára, baču, ktorého práca so zvieratami baví a často za minimálnu mzdu pracuje denne kopec hodín. 

Podporme ich! Sú to naši slovenskí zamestnanci. Svoju prácu robia s láskou. Viem, ich výrobky sú drahšie s porovnaním s tými z obchodov ale určite kvalitnejšie. Oplatí sa priplatiť. Veď kilo mäsa stojí tiež veľa a predsa si ho doprajeme častejšie. Bryndzové halušky si tiež nepripravujeme každý deň/týždeň. Preto si občas doprajme a tým zlepšíme situáciu malých farmárov, keď na nich očividne štát nemyslí. 

SkryťVypnúť reklamu
Ovčia bryndza, údený ovčí syr, mlieko a domáce vajíčka.
Ovčia bryndza, údený ovčí syr, mlieko a domáce vajíčka. (zdroj: Silvia Vajdíková)

Na fotke okrem bryndze a syru je mlieko, ktoré kupujeme v automate v Púchove alebo priamo z družstva v Mestečku, kde nám však prekáža jeho balenie v plastovej fľaši, kedy mlieko dlho nevydrží. Vajíčka kupujeme od známych, ktorý majú svoje sliepky na dvore. 

Na Slovensku je takýchto menších fariem veľké množstvo a určite nájdete nejaké aj vo svojom okolí. 

Silvia Vajdíková

Silvia Vajdíková

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Na písaní nie je nič zložité. Všetko, čo robíš je, že si sadneš za písací stroj a krvácaš. -ERNEST HEMINGWAY- Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu