V znamení Strelca

V našich mysliach zotrváva strelec, ktorý ukončil život Ernesta Valka. Slnko sa krvavo vykúpalo v znamení Škorpióna, ktorému panuje Pluto, boh podsvetia a prinútilo nás rozlúčiť sa s človekom, ktorého profesionálne ťažko nahradíme. Ľudsky, to už vôbec nie. Ďalší strelec je za dverami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Tentokrát je to našťastie znamenie Strelca, v ktorom si všetci zamierime na to, čo chceme, aby nám priniesli voľby do samosprávnych orgánov. Sami si vyberieme ľudí, ktorí nás budú za naše dane zastupovať a za nás rozhodovať, ktorí nám samým budú vytvárať podmienky pre naše základné životné istoty.

27. november je pre mňa pamätným dňom a pre nadchádzajúce komunálne voľby sa stane pamätným pre nás všetkých. V tento deň v roku 1968 umrel môj otec a nám všetkým v tom roku umrela nádej, pretože z túžobne očakávanej slobody sa stal len krátky okamih.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

42 rokov, to je jeden polobrat planéty Urán, ktorá od nepamäti prináša ľudstvu prebudenie. Preto 27. november 2010 bude našim vlastným obzretím sa a meraním času dvoch intervalov, ktorých spája 17. november 1989. Nikto z nás sa tejto kvadratúre vzťahov a želaní nevyhne, v každom z nás prebehne - či už vedome alebo nevedome, proces sebareflexií, ktorého ústrednou témou bude sloboda a spolu s ňou aj osobná zodpovednosť. Pretože ináč sloboda skĺzne na úroveň anarchie, ktorá jedného za druhým sťahuje do temných vôd, zauzľuje príležitosti a odsudzuje k morálnemu úpadku, ktorý nás povedie k iným ako vytúženým métam.

Skryť Vypnúť reklamu

27. novembra máme všetci šancu zahájiť nový proces, ktorý potrvá ďalších 21 alebo až 42 rokov. Planéta Urán totiž vstupuje neodvolateľne na svoju novú dráhu, ktorá prinesie nové šance pre duchovne silných a slobodných jedincov. Ak proces oslobodzovania prinášajúci so sebou reformný proces zvládneme, vytvoríme si sami sebe nový rastový potenciál a nový priestor pre očakávaný rozvoj. Ak nie, príde ďalší úpadok a spolu s ním, možno ani nie za jedno desaťročie, vyrovnanie. Nie to rakúsko-uhorské, ale európske, ktoré môže znova na dlhý čas zatvoriť pre ľud tejto krajiny dvere do vysnívaného raja.

Nastal čas obzrieť sa za seba a čerpať poznanie, ktoré nám priniesla naša minulosť. Vrátiť sa ku koreňom, na ktorých stojí európska kultúra. Načrieť znova do dejín starého Grécka , v ktorom slobodní ľudia s tvorivým potenciálom slúžili pokroku. Kde nestrieľali a nevyzabíjali si najlepších ľudí, bez ktorých pokrok je ťažko mysliteľný, kde etika bola neodlúčiteľná od osobnej zodpovednosti. Znova precítiť staré hodnoty rímskeho práva...

Rudolfa Vallová

Rudolfa Vallová

Bloger 
  • Počet článkov:  135
  •  | 
  • Páči sa:  47x

Dlhoročná odborníčka v oblasti cestovného ruchu otvára diskusiu o "Cestovnom ruchu v 21.storočí" a vyzýva k založeniu iniciatívy - clustra pre podporu kvalifikovaného spracovania Plánu obnovy pre cestovný ruch. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenácestovanie.smeekonomika.smesúkromnépolitika.sme

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu