Čo je stredom vesmíru?

Varovanie: všetky udalosti v tomto texte sú vymyslené, zhoda so skutočnosťou je čisto náhodná. Vety ktoré čítate môžu mať za následok zmenu pohľadu na triezvy svet a iných nezmyslov. Čítate na vlastné riziko ...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Teórie vzniku Zeme sú rôzne, teórie vzniku planét sú rôzne, a bol raz jeden Jožko, ktorý nám teraz objasní čo je toho všetkého stredom. ;)

Aby sme pochopili ako vzniklo niečo, musíme začať ovplyvňovaním. Pokiaľ niečo ovplyvníme dostaneme za následok niečo, čo môže byť napríklad to, že človek ráno vstáva do práce. Teda je ovplyvnení pracovnou dobou. Aby sme pochopili samotné ovplyvňovanie, musíme si uvedomiť, že je tu od počiatku sveta. Keď sa na to laicky pozrieme, zistíme, že to čo robíme, robíme práve preto, lebo ubehla určitá doba od počiatku, ktorá má za následok ovplyvňovanie pomocou chaosu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Chaos je nepravidelné, nepredvídateľné, zdanlivo náhodné, opakujúce sa správanie jednoduchého nelineárneho dynamického systému. Toto správanie má síce prepracovanú vnútornú štruktúru, ale tá nie je spravidla navonok rozoznateľná od šumu. Ak sa pozrieme lepšie na samotné ovplyvňovanie, zistíme, že má vplyv nielen na človeka ale na všetko čo sa vôkol neho deje, t.j. prírody, zvierat a pod. Každý čin na planéte zem je ovplyvnení okolím, bez toho aby sme si to uvedomovali. Naše bežné pudy sa odvíjajú už od prvopočiatku.

Pokiaľ teda súhlasíte stým, že sme ovplyvnení niečím z vonku, tým pádom sa toto pravidlo prenáša ďalej. My vlastne neovplyvňujeme len seba samých a okolie ale všetko s čím prídeme do styku. Vzhľadom na to, že prichádzame do styku aj so vzduchom ovplyvňujeme dá sa povedať naozaj všetko.

Skryť Vypnúť reklamu

Ak teda zavedieme pravidlo ovplyvňovania do vesmíru, zistíme, že vesmír zahŕňa všetko, čo existuje, od najmenších častíc až po galaxie. Teória veľkého tresku (big bang) je najuznávanejšou teóriou vzniku vesmíru a hovorí, že vesmír vznikol obrovskou explóziou - veľkým treskom - pred 10 až 20 miliárd rokov.

A prečo sa to deje tak ako sa to deje ?

To je otázka na ktorú nám Jožko našiel odpoveď. Vzhľadom na vznik vesmíru sme vlastne aj my jeho súčasťou, bez toho aby si to možno niekto z Vás uvedomil, sme istými časticami, ktoré pokračujú ďalej vo veľkom tresku, teda sme niečím čo ovplyvňuje niečo. Tu by som sa pozastavil nad teóriou nekonečnosti. Problém však je v tom, že pojmy ako večnosť a nekonečno síce používame, ale nemáme o nich dobrú predstavu. Napríklad v matematike tento pojem nekonečno je to, čo je väčšie ako každé konečné číslo. A tu je ten problém. A viete v čom sa nachádza? Neuveríte ale v ovplyvniteľnosti. Pretože, sa netreba zamýšľať nad tým, že čo je nekonečno a prečo? Pretože tento pojem zaviedol kto ? ČLOVEK. Ten ktorý nás ovplyvnil natoľko, že zaviedol čísla a iné pojmy preto, aby si uľahčil, zlepšil alebo povedzme ovplyvnil život.

Skryť Vypnúť reklamu

Čísla sú vhodným príkladom toho, prečo existuje KONEČNO. Odhliadnuc od racionálneho pohľadu našich vedomostí sa dá nový pojem zaviesť len veľmi ťažko, ale verte konečno existuje! Tak ako by ste racionálne mysleli, čo je za vesmírom? (nekonečno), tak pojem sa dá odstrániť a nahradiť novým nepoznaným konečno. Čo je za konečnom? Snáď už len to ovplyvnenie. A čo je to ovplyvnenie? To je to, čo sa práve deje a deje sa to preto, lebo stredom vesmíru je každé jedno JA. Ja ktoré si uvedomuje, že robí to čo robí, Ja ktoré prežíva a cíti, Ja ktoré vie, že raz príde jeho konečno a tým zanikne preňho vesmír!!!

Skryť Vypnúť reklamu

Najprv bol Boh, potom bol Darwin a teraz som JA.

Pavel Valuška

Pavel Valuška

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu