Blu-ray a evolučný syndróm

Technológie a ich vývoj idú tak dopredu, že to niekedy nestíhame vnímať a učiť sa. Často sú novinky vylepšením a zdokonalením niečoho, čo bolo doteraz aktuálne, čo ľuďom zabezpečuje akýsi bezproblémový prechod z jednej technologickej novinky na druhú bez väčších problémov obsluhy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)

Avšak niektoré technológie majú problém s týmto evolučným syndrómom. Ak sme boli na čosi zvyknutí pri minulých „evolučných“ stupňoch, považujeme za samozrejmé, že sa to bude opakovať. Takto dopadol aj chudák Blu-ray prehrávač, respektíve Blu-ray disk.

Všetko to začalo pri prechode z VHS na DVD. A keďže DVD vám VHS neprehrávalo, ostávalo vám buď všetko ponapalovať, alebo si nechať oba prehrávače, alebo sa jednoducho s obrovskými páskami rozlúčiť. Blu-ray prehrávač vám DVD disky prehrá s absolútnou ľahkosťou. A také, ako napríklad Pioneer Blu-ray prehrávače, alebo iné produkty z tých najvyšších radov, vám dokonca pozdvihnú kvalitu obrazu na úplne inú úroveň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mňa však zaráža fakt, že týmto syndrómom sú nainfikovaní aj niektorí „odborníci“. Bola som sa poinformovať o nových produktoch z radov prehrávačov a zrak mi zablúdil práve na Blu-ray prehrávače. Som z tých, čo si niektoré skutočne dobré filmy radi zakúpia, aby si ich vždy vychutnali vo výbornej kvalite, 5.1 zvukom, s pukancami a skupinkou kamarátov. V dnešnej dobe už ani Blu-ray disky nie sú také drahé ako zo začiatku a ak dokážem z DVD disku vytĺcť ešte väčšiu kvalitu na moje filmové maratóny, budem len rada.

V predajni obchodnej siete ku mne pristúpil teda „odborník“. Po pár základných otázkach som začala mať pocit, že sám nevie odkiaľ fúka vietor. Chcel mi nahovoriť, že Blu-ray prehrávače neprehrávajú DVD disky. Keď som mu oponovala, zavolal si na pomoc kolegu!!! A ten s ním svorne súhlasil, až kým si to neoveril na štítkoch, ktoré majú so stručnými technickými špecifikáciami pri každom vystavenom produkte!!!

SkryťVypnúť reklamu

Nejde teda iba o elektroniku, ale i o iné oblasti obchodu. Nie je predsa nič horšie, než obchodník, ktorý nevie čo predáva, ako to má predávať a ako sa starať o zákazníka. Ale s tým sa môžeme asi len zmieriť...

Vanda Kuglerová

Vanda Kuglerová

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poradkyňa v oblasti interiérového a exteriérového dizajnu. Zoznam autorových rubrík:  style & designcool stuffothers

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu