Ako hlasujú Anjeli?

Roky študujem ako a pre koho hlasujú obecní poslanci- kedy stačí starostova väčšina, kedy musí byť kvalifikovaná - a čo spraví prokurátorka, ak kvalifikovaná nebola ;) Trochu menej rokov skúmam cestičky, ako "sa" -s Colou, či bez- počítajú hlasy poslancov v parlamente. Zažila som aj inkvizičné hlasovania papierikov bez duší v občianskom združení "občanov". Ale hlasovanie Anjelov je pre mňa španielska dedina.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (36)

Ale už len do nedele! Voľby nového prezidenta budú síce až v roku 2014, no s kandidátmi sa už teraz vrece trhá: niektorí už aj predvolebnú knihu napísali, niektorí ju dopisujú, iní nevylučujú... "Famózny kandidát" Sulíkovej SaS je na prahu päťdesiatky tak mladícky nerozhodný, že sa radšej poradil s Anjelmi.

A nie hocakými! Len s Dobrými a e-mailovo zdatnými! Dobrých je vyše 113 tisíc, e-mailových údajne už menej :( V týchto dňoch im teda rozposlal desaťtisíce hlasovacích lístkov. A oni hlasujú: či s prezidentskou kandidatúrou pána úspešného (aj neúspešného) finančníka, biznismena a s Igorom Brossmannom spoluzakladateľa charitatívnej neziskovky

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
  1. súhlasí

  2. nesúhlasí

  3. nevie sa vyjadriť.

(+ pre kvalifikované rozhodnutie si Anjeli môžu ešte posurfovať po prilinkovanom skorokandidátovom facebooku i jeho tunajšom blogu)

V Anjelskej pošte a zatiaľ ani na internete som nenašla zákon, ani vyhlášku o anjelskom hlasovaní, netuším teda, aké je kvórum pre hlasovanie, či sa ho musí zúčastniť aspoň 7.777 Anjelov, alebo stačí jednoduchá väčšina? Väčšina zo všetkých? Z oemailovaných? Z tých, čo odpovedia? Možností vyhodnotenia je nadmieru.

Pán skorokandidát teda nebude mať ľahlé vyhodnotiť toto hlasovanie bez hraníc. Poprajme mu, aby sa rozhodol správne a prekvapil nás svojím- KANDIDOVANíM! 

Priznám sa - od chlapa v jeho veku, ktorý rozoslal desaťtisíce mailov a náhodou ho "posmelila aj Radičová" v najmienkotvornejšom celoslovenskom denníku, v kútiku duše pripúšťam, že kandidovať bude - aspoň do chvíle, kým si to nerozmyslí. Niekto.

Vanda Rybanská

Vanda Rybanská

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajná 3D matka. Bola som šéfredaktorkou obecného spravodaja a protikorupčnou občianskou aktivistkou v samospráve. Nezávislou obecnou poslankyňou. Spoluzakladateľkou ZOMOS. Lobistkou v parlamente. Kandidátkou do parlamentu za OĽaNO v 2012. Asistentkou predsedu Igora Matoviča. Ako 47. kandidujem za OĽaNO zas. Zoznam autorových rubrík:  zdravotníctvoVláda občanovsamosprávaPolitičky, politici a politikaSpoločnosťNedeľné čítanieViera a RKCMédiávoľby NR SR 2O12

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu