Cenzus Tejtokrajiny: 80% moslimov, 3 tisíc pápežov a 16 katolíkov.

V týchto pekelných horúčavách sa dejú veci. Obyčajný poslanec A. Hlina spočítal v parlamente našich moslimov, čo nechodia v piatok do roboty: vyšlo mu 80%.  Keďže parlament je obrazom občanov, aj tých je zrejme 80% moslimských. Teraz p. Hlinovi ešte zostáva zistiť, k akému náboženstvu patria tí páni poslanci, ktorí zo zásady nechodia do roboty v pondelok- a budeme poznať ďalších 100%  ;) Keď to zrátame, je to zázrak! V Tejtokrajine 80% ľudí pracuje len 3 dni v týždni a pritom to našu ekonomiku ešte nepoložilo! Dokonca môžeme ako dobrí kresťania a Európania rozdávať miliardy neschopným bankrotujúcim zahraničným bankám! Ale to je koniec dobrých správ.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (42)

Hektický minulý týždeň začal dávnejšie:

  • vo štvrtok 28.6. médiá citujú expolitika Františka Mikloška, exKDH, že "Arcibiskupa Bezáka odvolajú". "Je otázne, či o tom pápež vôbec vie alebo či ho niekto nechce dostať pod časový tlak," povedal pre agentúru SITA. "Vernosť pápežovi Benediktovi XVI. a vernosť cirkvi je aj v týchto chvíľach pre mňa najvyšším príkazom svedomia, ale to neznamená, že možno mlčať, keď má byť pravda zahmlená nepravdou a nespravodlivosťou," vyhlásil. Médiá pracujú na plné obrátky - len nikto sa nestíha spýtať p. Mikloška, odkiaľ má také dôverné informácie ako pápežský komorník.

Ako vyzerá taká vernosť v praxi? "Po ovocí ich spoznáte":

  • v piatok 29.6. naobed prišla prvá porcia Mikloškovho ovocia: "Arcibiskupa bránia pred pápežom". V otvorenom liste žiadajú nuncia: " aby ste tlmočili svätému otcovi Benediktovi XVI. nielen naše znepokojenie nad vzniknutou situáciou, ale aj prosbu ..., aby zvážil definitívne rozhodnutie a ponechal otca arcibiskupa Bezáka v trnavskej arcidiecéze." Skromne "v mene slovenskej verejnosti, osobností, či už veriacich i neveriacich" rozbehli petíciu poslanci Lipšic a Žitňanská, exKDH, Procházka (t.č. KDH), futbalisti, psychiatri, nekatolíci. A nie je tam aj skupinka, ktorá sa už cez Matoviča pokúšala riadiť veci priamo z parlamentu? a Rovnakými mediálnymi hrami sa chceli vyhnúť detektoru lži? takže nakoniec nekandidovali a nerozhodujú v parlamente? Pápež si nedal povedať. Ani slovenskí biskupi, ktorých vyzvali "aby sa zastal svojho biskupa" a "všetci "aby vyjadrili svoju podporu pri zachovaní celistvosti, ale zároveň aj rôznorodosti biskupského zboru".

  • v nedeľu 1.7. arcibiskup na "bohoslužbe" (viď ďalej) oznámil svoje "zajtrajšie" odvolanie. Pripustil, že dostal príkaz "nekomunikovať s masmédiami". Ale vynašiel sa: svoj výklad udalostí začal: "Kedže vy nie ste médiá, ale ste moji veriaci". Tip pre p. Hlinu: máme nové náboženstvo: vieru v arcibiskupa? Počas svojho prejavu si zrejme nevšimol, že ho v druhom rade na mobil nahráva trnavský publicista. Jeho ad hoc? video sme už zrejme videli všetci.

  • v pondelok 2.7. ráno bola rozbehnutá ďalšie petícia pápežovmu nunciovi a predsedovi KBS Zvolenskému: "aby objasnili a jasne pomenovali dôvody súvisiace s odvolaním trnavského arcibiskupa Mons. Róberta Bezáka. " Už vyše tritisíc občanov Slovenska pred celosvetovou verejnosťou volá najvyššieho predstaviteľa RKC na koberček, aby obhajoval svoje rozhodnutie. Kto sú títo Vyvolení vyslúchať pápeža? Odkiaľ - od koho majú toto "právo" povyšovať sa nad pápežovo rozhodnutie? Správne však postrehli, že situácia "nevrhá dobré svetlo na inštitúciu cirkvi, rozdeľuje a znechucuje tak veriacich, ako aj spoločnosť." Čie je to ovocie?

  • napoludnie zverejňuje Postoj 15 katolíckych biskupov KBS (niekedy nazývaných tiež "Pastiermi") je jednoznačný- a opačný: "Rozhodnutie Svätého Otca prijímame v duchu viery a synovskej poslušnosti a prosíme Pána o požehnanie pre Cirkev na Slovensku."

  • Hlava najkresťanskejšej politickej strany, ktorej Mons. Bezák v marcovej kampani bezprecedentne pomohol, stále mlčí. Aj celé KDH. Aj kresťanská SD"K"Ú s novým kresťanom Frešom na čele.

  • večer na námestí Kvetinový protest narušil katolícky kňaz z Dubovej Pavol Flajžík, ktorý veriacim vyčítal, že spochybňujú pápeža. Najvyššiemu sa neodvráva,“ vravel. Dav Flajžíka po chvíli odohnal: „Choďte preč, je tu tichá modlitba za nášho arcibiskupa“ - "veriaci" ho stále titulujú po svojom.

No a to je koniec rozprávky - vlastne nočnej mory. To už bol ten 16. katolík Tejtokrajiny.

Krajiny, kde vstupenkou na policajtskú akadémiu, ktorá učí chytať úplatkárov, je dať jej riaditeľovi úplatok.

Kde bez práce, ktorou to začína, padajú zlaté padáky.

A platinové sitká hrdzavejú.

Tam ovce by už samé chceli vyberať pastiera.

Vlčia koža mu nie je kontraindikáciou.

Ale pokrokovou prirodzenou alternatívou ...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Koľko Oviec prežije túto skúšku?

PS Ďakujem všetkým múzam z včerajšej FB diskusie i ostatným hľadačom, ktorí boli (a ostanú?) trpezlivými obeťami môjho hľadania Pravdy. Verím, že spoločne sa k nej doberieme.

Vanda Rybanská

Vanda Rybanská

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajná 3D matka. Bola som šéfredaktorkou obecného spravodaja a protikorupčnou občianskou aktivistkou v samospráve. Nezávislou obecnou poslankyňou. Spoluzakladateľkou ZOMOS. Lobistkou v parlamente. Kandidátkou do parlamentu za OĽaNO v 2012. Asistentkou predsedu Igora Matoviča. Ako 47. kandidujem za OĽaNO zas. Zoznam autorových rubrík:  zdravotníctvoVláda občanovsamosprávaPolitičky, politici a politikaSpoločnosťNedeľné čítanieViera a RKCMédiávoľby NR SR 2O12

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu