Prebicyklovať z Bratislavy do Košíc

Je streda v noci a ja telefonujem s Mišom Sládekom. Mišo v nedeľu odišiel z Bratislavy - spolu s ďalšími piatimi ľuďmi bicyklujú z Bratislavy do Košíc.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Plán je dostať sa do cieľa do desatich dní a navštíviť popri tom kultúrne inštitúcie v okolí trasy. Nápad má názov Otvorená cyklo-kultúrna túra Bratislava-Košice. Ktokoľvek sa k nim môže pridať na deň alebo i dlhšie.

Keď som mu volala, bol v Šahách. V ten deň prešiel okolo 70 kilometrov. Pýtala som sa ho na highlight toho dňa: Divadlo Pôtoň v Bátovciach.

"Majú tam normálne fungujúce moderné divadlo, s kultúrnym domom v rekonštrukcii! A najlepšia vec je, že keď sme mali prezentáciu o našom cyklistickom projekte, prišli sa na nás pozrieť obyčajné tetušky a deduškovia z dediny!" Zdá sa, že kultúrna účasť dedinčanov ho ohromne prekvapila. Je to bežná reakcia od niekoho, kto vyrastal v meste? Alebo to bolo naozaj tak prekvapujúce?

Kto by si chcel pozrieť viac o ich trase a ceste, môže tak urobiť na stránke  http://archimera.sk/index.php?/projekty/bake/ alebo na facebooku. Mišo ma ubezpečil, že ich cesta nevedie cez náročné terény naprieč horami. Možno by rovnakou trasou mohla viesť aj diaľnica...?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Stále hľadám texty o vzťahu Bratislavy a Košíc. Súťažná výzva trvá do konca augusta, podmienky nájdete tu na mojom blogu.

illah van oijen

illah van oijen

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Illah van Oijen, 1981, Den Haag.byva v Bratislave od 2005Súťaž krátkych textov o vzťahu Bratislavy a Košíc podporili: Zoznam autorových rubrík:  BratislavaKošiceSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu