Individuálny akčný plán

Elektronické somariny nikomu nepomôžu, iba ak tomu, kto chce na ministerstve vykázať činnosť, a pokiaľ ide o inzeráty, niektorí zamestnávatelia by potrebovali vyslovene návod na ich písanie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Otočte to

Keď sa fyzicky hmatateľný náborár rozhovorí o náplni práce konkrétnej pozície, môže sledovať, ako sa uchádzač buď usmieva čoraz menej /najčastejšia odozva/, alebo sa uchádzač usmieva čoraz viac, takže rozhovor končí v prvom prípade slovami „to nie je nič pre mňa“, v druhom „to by bolo super“ (ak sa akože uchádzač usmieva stále rovnako, náborár by radšej nemal odísť domov sám). Ak sa vám náborár javí ako prekážka v ceste, ten, kto vám nedopraje, zdržuje, otočte to: vyhľadávajte, cestujte od náborára k náborárovi, kým nenájdete toho, ktorý vám ponúkne niečo, čomu neodoláte (samozrejme, rozhodujúce je to, čo stojí na papieri, a najrozhodujúcejšie to, čo je reálne).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Postupujte (okrem politiky) od najvyššej pozície k nižším, lebo ak vás odmietnu pri nižšej, na vyššie sa už nepozriete (len sa nehrajte na prechádzku, lebo keď prehráte prezidentské voľby, každý si to zapamätá, aby tá prechádzka neskončila naozaj niekde v udiarni).

 Nie je to diskriminácia?

Požiadavka na motivačný list hovorí jasnou rečou: introvertov nechceme! Veď kto iný než extrovert by dokázal o sebe oslavne písať bez použitia psychológa? Nevidela som ani jednu inštrukciu, ak chce zamestnávateľ zistiť iba to, či uchádzač vie písať sloh, čo sa zo štruktúry životopisu nedozvie, že ak uchádzači publikujú, nutnosť motivačného listu im odpadá, pretože motivačný list miesto nich môže spísať niekto iný rovnako dobre, ako môže niekto iný publikovať pod ich menom.

SkryťVypnúť reklamu

Aj tí, ktorí dávajú návody, ako sa odlíšiť, zabúdajú, že niekto môže mať opačný problém: je tak svojský a unikátny, že sa nedokáže zaradiť, nemôže napísať jednu zvláštnosť, ktorou vynikne na pozadí všedných vecí, skôr udá jednu normálnu vec, ktorá zanikne v hromade divností.

Tak čo s tými introvertmi a unikátnymi?

 Pozor!

Skupiny osôb, ktoré si prácu nenájdu nikdy

a) nemusia pracovať, lebo majú

b) na prácu nie sú zdravotne spôsobilí – bez ohľadu na to, či im to zaživa niekto uzná, tá choroba sa môže volať po nich

c) volia život v pralese ďaleko od civilizácie (svetonázor)

d) kriminálnici, ktorí majú záznam, alebo sedeli pridlho na to, aby dokázali žiť inak

SkryťVypnúť reklamu

...

Judita Vargová

Judita Vargová

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  1x

povolanie: hĺbač. v živote sa spolieham na logiku a princípy- platia rovnako pre dobrých aj zlých, pre výnimočných aj pravidelných, napísaných aj strojcov svojho osudu- záruka správnosti. záleží mi opísať vec pravým menom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

105 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,076 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu