Slabý pokus pán Lajčák!

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí je zaskočený odporom verejnosti. Najprv musel oddialiť prijatie kontroverznej Stratégie ochrany a podpory ľudských práv takmer o rok, teraz nezvláda čeliť masívnej mailovej kampani a skúša vrátiť úder.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (127)

Minister Lajčák postupuje ako typický politik. Namiesto sebareflexie sa sťažuje a útočí na svojich oponentov. Vo svojom včerajšom vyhlásení (>>TU<<) používa pohŕdavé a tendenčné vyjadrenia, ako vystrihnuté z komunistických prejavov. A vyhráža sa. Napríklad:

Organizovaná kampaň proti Celoštátnej stratégii ochrany a podpory ľudských práv v SR nadobudla v posledných dňoch doslova obludné rozmery ..."

Niektorí fanatickí odporcovia ľudských práv na Slovensku pristúpili k osobným invektívam ..."

Varuje organizátorov tejto kampane ako aj všetkých autorov podobných e-mailov, že nátlak tohto druhu je neprípustný. Ak nedôjde okamžite k zastaveniu kampane ..."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Opakovane apelujem na všetkých tých, ktorí organizujú podobné kampane a majú nutkanie vyjadriť sa písomne ..."

V reakcii na toto vyhlásenie chcem v prvom rade jasne povedať, že nesúhlasím s „osobnými invektívami, hrubými urážkami, nenávistnými vyhrážkami, nadávkami urážajúcimi ľudskú dôstojnosť, krivými obviňovaniami, vyhrážaním sa fyzickým útokom" a odmietam ich ako neprijateľné spôsoby. Voči komukoľvek. Aj voči pánu ministrovi Lajčákovi a pani tajomníčke Illkovej.

Súhlasím samozrejme aj s apelom „na dodržiavanie zákonov Slovenskej republiky". S čím ale rozhodne nesúhlasím je úmyselné prekrútenie celej situácie a snaha o nešikovné zahmlievanie.

SkryťVypnúť reklamu

Pán Lajčák, Vy a Vaši spolupracovníci, ste pekne naštvali veľkú časť ľudí žijúcich v tejto krajine. Viete vôbec prečo? Zamysleli ste sa nad tým?

Tu predsa vôbec nejde o „fanatických odporcov ľudských práv". Ako si vôbec dovoľujete takto nazvať občanov, ktorí nesúhlasia s tou úžasnou Stratégiou?

Čo sú to podľa Vás ľudské práva? Právo na promenádovanie rôznych deviantov pred očami našich detí (>>TU<<), právo kohokoľvek sobášiť sa s kýmkoľvek, dokonca v ľubovoľnom počte (>>TU<<), právo homosexuálov adoptovať si deti (pani Beňová to otvorene prezentuje >>TU<<), právo drzo tvrdiť, že existujú iné rody ako muž a žena a vraj je to normálne?

SkryťVypnúť reklamu

Vaša snaha potichučky pretlačiť Stratégiu ochrany a podpory ľudských práv v SR do vlády a mať úlohu splnenú už v septembri nevyšla. Brusel a loby nebude spokojná.

Chcem Vás ubezpečiť, že kampaň proti Stratégií (nie proti ľudským právam), v podobe, v akej bola predložená, ešte len naberie rozmery.

Jeden zo zástancov týchto tzv. ľudských práv povedal v stredu na Rade vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť, že o ľudských právach sa nevyjednáva. Presne tak. Nemáme o čom diskutovať. S ľudskými právami súhlasíme bez diskusie, ale našim cieľom bude, aby sa tam nedostalo čokoľvek z tých zvrátenosti, kvôli ktorým sa to celé rozbehlo.

SkryťVypnúť reklamu

A budeme žiadať aj ďalšie veci. Napríklad:

1. Prestaňte zavádzať ľudí s tou rodovou rovnosťou, ktorá je aj v názve Rady vlády. Ľudia si myslia, že ide o rovnoprávnosť medzi mužom a ženou, ale vy viete, že ide o niečo úplne iné.

2. Zrušte ten Výbor pre práva LGBTI osôb. Priznávam sa, bolo mi nevoľno, keď som z úst jeho zástupcu počul v budove Úradu vlády pred štátnym znakom a slovenskou zástavou s našim dvojkrížom jeho plný názov a slová lesby, gejovia, bisexuáli, atď.

3. Stiahnite tú učebnicu o právach LGBTI osôb z našich škôl.

Toto chcú ľudia a preto Vám píšu. Uznávam, že máte právo na ochranu svojej osoby a nepáčia sa Vám spôsoby niektorých z nich.

Ale prečo sa snažíte vzbudiť dojem, že Vám píšu len nejakí fanatici a primitívi? Píše Vám aj množstvo inteligentných a slušných ľudí. Napríklad veľa ľudí sa podpísalo pod list Matice Slovenskej (>>TU<<).

Poznáme to predsa aj z parlamentu, že keď prídu na rad silné emócie, padajú aj tvrdšie slová. Prečo zrazu teraz tá úzkostlivosť a to pokrytectvo?

Zamyslite sa radšej nad tým, prečo vznikajú tie silné emócie. Nie každý má dokonalé spôsoby, môže sa vo viacerých veciach mýliť, ale každý reaguje, ak má pocit veľkého zla, ktoré ho ohrozuje. Ľudia majú pocit, že to, čo pripravujete, ohrozuje ich a ich rodiny. A neprajú si to! Berte to na vedomie!

Ale vy sa namiesto toho len povýšenecky vyhrážate.

Píšete, že nátlak v tak vážnej veci je neprípustný. Nátlak v tak vážnej veci je nielen prípustný, ale aj potrebný. Politici sa totiž boja len dvoch vecí: masy a médií. Média, zdá sa, máte vo veľkej miere na svojej strane. Ale nie ľudí. A to Vás znepokojuje.

Táto situácia je dôkazom, že nejde o žiadnu polarizáciu spoločnosti. Spoločnosť je jasne proti!

Problémom je, že tu máme pár silne zaangažovaných lobistov v prospech LGBTI zvráteností, ktorí majú veľký vplyv v médiách a zdá sa, že teraz aj vo vláde.

Potom je tu ľahostajný stred, ktorý si neuvedomuje, o čo ide. Média ho v tejto nevedomosti udržujú a hrajú na jeho intelektuálnu pýchu – nebudete predsa bigotní, netolerantní a stredovekí! Ak by títo ľudia mali pravdivé informácie, drvivá väčšina z nich by sa vzoprela. Najmä ak by sa ich to dotýkalo osobne, napr. ich detí. Ako sa hovorí: „Kto je neokonzervatívec? Liberál s dospievajúcou dcérou.“

A nakoniec je tu veľká skupina ľudí, ktorí nie sú ani zďaleka tak zorganizovaní ako homoloby, ani nemajú také prostriedky od vlády a EÚ. Mnohí nevedia ani nejako odborne sformulovať svoje argumenty, o to viac, že najťažšie sa „dokazujú“ samozrejmé veci. Majú ale zdravý sedliacky rozum a svedomie. A tí jasne vnímajú, že to, čo sa tu chystá, je hodné silného odporu.

Slabý pokus, pán Lajčák. Toto Vám nevyjde!


Richard Vašečka

Richard Vašečka

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Otec, učiteľ, kresťan. Predseda poslaneckého klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností.Viac o mne na www.richardvasecka.sk. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu