Prvá elfská reštaurácia na Slovensku!

Malé dobré víly mi pošepkali – choď do Brezna a uvidíš, čo si ešte nevidela...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (75)

A tak somzbalila foťák, odvahu a pár mincí do vačka a nechala sa odviezť docentra neďalekého Brezna. Po ceste som rozmýšľala, či tie zvesti o elfskejreštaurácii nebudú len trochu prehnané reklamné triky nejakého nového podnikušikovne sa priživujúceho na popularite Pána prsteňov. „Ak to tak bude,“zastrájala som sa, „ tak to tej reštaurácii nedarujem! Čo už ľudia v sebenemajú kúsok originality???“ No všetko sa ukázalo byť trochu inak... Menšíproblémik nastal hneď po príchode do Brezna. Vôbec som totiž netušila KDEPRESNE tá reštaurácia je. Víly tvrdili len toľko, že „v centre“ a vetríkšepkal „pomerne blízko miesta kde ste zaparkovali, v pasáži.“ Takže neostávalo nič iné,len pokrčiť plecami a urobiť si malú poobedňajšiu prechádzku (mneneznámym) Breznom. Našťastie netrvalo dlho a na vchode do jednejz pasáží som veľkými písmenami uvidela nápis:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Viac mi nebolo treba. So širokýmúsmevom som vybrala z púzdra foťáčik a dúfala som len v jedno –ústretovosť obsluhy voči mojim fotodokumentaristickým sklonom. Výsledok sipozrite sami ;)

Obrázok blogu

Takto nejako vyzerá pasáž s elfským domčekom uprostred. Áno, uznávam, trochu to kazia tie kontajnery pri kraji, ale pochopte - elfovia sú zelení! Recyklácia nadovšetko :D

Obrázok blogu

Detail nápisu - len tak pre istotu ;) Keby náhodou niekto neveril, že sa to tam naozaj volá tak, ako sa to tam volá.

Obrázok blogu

Vývesná ceduľa. Áno! Už majú otvorené! V sobotu do 23:00 ;)

Obrázok blogu

Svietidlá ma nesklamali. I keď ruka zvierajúca kvázi pochodeň vyzerá dosť neelfsky, dalo by sa povedať, že priam Sauronovsky, no buďme zhovievaví. Minimálne to bol dobrý nápad :)

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Takto nejako vyzerá obrázok na Jedálnom lístku. Je to vlastne zošúchaná nálepka, ale naozaj sa snažili!

Obrázok blogu

Ospravedlňujem sa za zníženú kvalitu niektorých fotografií, ale triasli sa mi ruky :D Nie z číreho vzrušenia, ale bola som vytrasená z auta. Kto pozná malebnú gemerskú prírodu plnú vrchov a.... vrchov, vie o čom hovorím :) K tomuto konkrétnemu "úvodnému slovu"... hm... snaha sa cení!

Obrázok blogu


A konečne niečo k veci! Nič z týchto jedál som síce neochutnala (mäso nejem), ale opäť mi srdiečko zahrial kúsok originality :)

Obrázok blogu

No a ako to tam vlastne vyzerá? Prírodne :)

Obrázok blogu

Cez stred reštaurácie preteká potôčik a majú aj mostík! So svietnikmi...

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Vo vodičke sa kúpe žabka a neónky...

Obrázok blogu

A vodopádik dotvára skvelú "zurčiacu" zvukovú kulisu :)

Obrázok blogu

Zvyšok reštaurácie je, najmä čo sa baru týka, pomerne obyčajný... nečakajte žiadne vyrezávané stoly či stoličky, žiaden fantasy "ye olde elven inn" pult, ani hostinského Hosťomleja. Jednoducho reštaurácia akých je veľa.... teda... až na tých zopár výnimočných drobností...

Obrázok blogu

Pekne pôsobia schody na druhé poschodie, kde je len také malinké elfské posedenie. Fakt chutný kútik s pár stoličkami a veľkým vyobrazením Arwen nad hlavou...

Obrázok blogu

Čiže takto nejako. Toto je celé druhé poschodie. Fotka Arweninho obrazu bola rozmazaná (asi som bola taká dojatá...) tak si ju skúste aspoň domyslieť :)

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Pohľad zhora dole... Tie otvorené dvere vedú na dvor, kde sú terasy a všetci súdni ľudia toho horúceho dňa papali a pili vonku. To len ja som kvasila vnútri a otravovala som obsluhu neustálym cvakaním :) Mimochodom, to vonkajšie posedenie už nemá s "elfstvom" spoločné vôbec nič. Kofola anyone?

Obrázok blogu

Niektoré kúty reštaurácie však majú svoje čaro vďaka týmto milým obrazom z filmu Pán prsteňov. Ja viem, ja viem, originalita nulová, ale to by ste tam museli sedieť.... má to taký... nádych nostalgie. A ten, kto má dobrú fantáziu, si odmyslí Froda a primyslí seba ;)

Obrázok blogu

Mapa samozrejme nesmie chýbať. Kde sme my? Mordor :D

Obrázok blogu

Ďalší kút obsluhuje Elrond :) "Dá si mladý pán džúsik? Hmm, to nie je dobrý výber. Zamyslím sa..."

Obrázok blogu

Jeden z obrazov je taký veľký, že sa mi nepodarilo zachytiť ani len rámy. A to som mala úplne odzoomované! Tento výjav vás čaká hneď v predsieni.

Obrázok blogu

Galadriel bdie nad kávovými stolíkmi.

Obrázok blogu

A Legolas len tak stojí nad potokom a.... ja neviem... asi hladuje :-O Daj sem ten lembas! Vidíte ten divý pohľad v očiach? Chúúúďa....

A nakoniec kratučké video :) Ospravedlňte tú tmu, ale je to nakrúcané foťákom a ten si na kvalitu videa vôbec nepotrpí...

Takže takto nejako... Ja viem, že tento článok nemá potrebnú vážnosť a dôstojnosť, ale neviem sa prinútiť písať o tejto reštaurácii v inom tóne. Vôbec nechcem, aby to niekto pochopil tak, že si z nej robím posmech, alebo že sa mi nepáčila. Ale ako som uviedla na začiatku, neprechovávam sympatie k riešeniam typu "urobím reštiku podľa filmu". Napriek tomu musím seriózne prehlásiť, že atmosféra v reštaurácii bola výborná, obsluha milá a ochotná (mohla som fotiť koľko som chcela a ešte sa usmievali :)) a jedlo chutné. Ceny primerané, pohodlie takmer maximálne :) Škoda len, že ten obrovský "elfský" potenciál, sa podarilo využiť len tak málo. Nevadí. Ja osobne som veľmi rada, že na Slovensku vznikol takýto príjemný podnik a keď budem nabudúce v Brezne, viem kam si pôjdem sadnúť na kávu či Sauronovu pomstu ;) A čo vy? 

Veronika Senková

Veronika Senková

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dôverčivá mladá študentská duša so starosvetským citom pre krásu a spravodlivosť. V duchu výroku "Hodně čti, piš, přemýšlej, aby ses uměl vyjádřit až budeš chtít." sa snažím veľa čítať a odteraz už aj hádam čo najviac písať. Zoznam autorových rubrík:  Mytológia ála Celtic~Musique~.::Fantazmagorónne::.Dve besné a čo sa pridáÚvahyTolkienPoéseŠkolaHerný kolotočObrazy a grafikyKOMIXNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu