Výročný Tolkienistický špeciál

Výročný preto, že dnes je to presne rok od môjho prvého článku na blogu. A Tolkienistický preto, že... vy si ho zaslúžite :)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (60)

Ťažko mi je začínať, no ak už začať, potom pohľadom späť. Rekapitulovaťminulý rok od apríla do apríla vlastne ani nemá veľký význam. Žila som sidobre, ako napokon stále. V škole som preskočila z druhého dotretieho ročníka, ktorý ma obdaril možnosťou písať bakalársku prácuo Pánovi prsteňov, za čo som svojej škole (a najmä konzultantovi)nesmierne vďačná. Prečítala som množstvo skvelých kníh, zaujímavých blogov,navštívila som krásne (faeriovské :) ) miestaa zaznamenala veľa poviedok, básní a úvah do svojho elfského tolkieníčka.No čo si cením najviac sú noví (a starí!) priatelia. S Barborkou sme ešte stálepri zmysloch (aj keď je to občas už na pováženie), spolužiaci ma ešte stáletolerujú a rodičia snaživo podporujú. Do rodiny pribudol len malý kocúrikOliver , familiárne oslovovaný Olinko, o ktorom určite čoskoro napíšemnejaký článok, pretože akrobaciu, akú nám predvádza, jednoducho svet musívidieť. No a potom sú tu nové kamarátstva, často práve blogové. Jednéhodňa sme sa len tak pustili s Lackom do reči a zrazu sa nájdem na čajíkua bagetke s Lacim za stolom :) Radosť mi robia ajobčasné hudobne založené diskusie s Tomim , pretože nie je pre flautistkuväčšia rozkoš, ako keď môže dať reč či pár tónov s klaviristom (alebogitaristom, je tu nejaký?). Tomáško Kubisa ma inšpiruje svojím spirituálnymmysticizmom a Janko , no.... to je proste kus chlapa :D Cestou kompromisova veľkého potláčania zabijackych pudov som si našla cestu ajk Wolfovi , čo je jedno z najkontroverznejších, ale ajnajprínosnejších priateľstiev, aké som doteraz mala. Nedá mi ešte nespomenúťhlbokou estetikou preniknuté články a fotografie InTonyho – na každý jedensa teším a nechávam prejsť cez srdce :) Tak ako mnohíz vás nechávate prejsť cez seba niektoré moje články, alebo aspoň básne,a za to som vám veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi elfsky vďačná! :)A aby ste nepovedali, že tu len tak naprázdno tlčiem do klávesnice, mámpre vás už spomínaný výročný Tolkienovský špeciál.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Špeciál všaknebude spočívať v ďalšom únavnom texte, naopak! Rada by som vás osviežilanovinkami a starinkami z diania okolo Stredozeme a mojou prvoušpecialitkou je úryvok z rozhlasovej hry rádia Twist – Pán Prsteňov. Hrabola stvorená už pred nejakým časom, konkrétne v roku 2001, nov mojich ušiach nestratila nič zo svojej milej hobitkovosti. Nech sa páčiúvodnú pieseň a.... sama sebe som sľúbila, že jedného dňa z hry vyjmemnajkrajšie výroky – ako inak, pre vás :)

Mimochodom, tútorozhlasovú hru práve vysiela Český rozhlas 2 a na internete si môžeteprečítať, že sa vyskytli trochu problémy s porozumením slovenčine.Nuž, škoda, večná škoda, lebo náš rozhlasový Pán prsteňov (podľa jednejinformácie dostalo rádio Twist práva na rozhlasové spracovanie ako jediné nasvete!) za to určite stojí :).

SkryťVypnúť reklamu

Aby smeneostávali pri hudbe, pozrieme si teraz niektoré naozaj podarené obrázky sostredozemskou tematikou. Ubezpečujem vás, že všetci autori obrázkov dali súhlasna ich prezentovanie na tomto blogu.

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu


Inšpiratívne,však? Dala by som ich sem viac, ale megabajty nepustia... Čo však poviete naskutočne aktuálnu informáciu, že 13. apríla do Viedne zavíta sám Howard Shore aso symfonickým orchestrom nám naživo zahrá vybrané skladby zo všetkých trochsoundtrackov k filmu Lord of the Rings? Ja som si na tento jedinečnýzážitok zaobstarala lístok radšej už v januári, aby sa mi nestalo, že budecelá viedenská Stadthalle vypredaná. Zatiaľ však ešte lístky stále sú,a tak ak máte záujem ísť si vypočuť (a pozrieť – na plátne za muzikantmisa budú premietať scény z filmu) prekrásne skladby a piesne naživo odmajstra Shore-a, môžete sa pridať k našej malej slovenskej výprave zaStredozemou :)Vyrážame trinásteho apríla poobede!

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Táto skladbapodľa všetkého zaznie na koncerte a ja sa už teraz vidím, ako tam takbudem sedieť a plakať a plakať a fúkať nos do vetrovkyspolusediaceho (zažili kamaráti na premiére Návratu kráľa, týmto sa chcemvšetkým mojimi slzami postihnutým jedincom ospravedlniť, ale nemohla som sipomôcť...). Nie je to najveľkolepejšia skladba soundtrackovej histórie?Predstavte si ako sa presúvame nádhernou stredozemskou krajinou, po údoliach, vrcholkochhôr a majáky sa rozosvecujú... jeden za druhým... a ďalší, ďalší....až dosiahne Edoras a.... *smrk* Poďme radšej ďalej, kým sa nevykašlem na článoka nesadnem znovu za knihu :)

SkryťVypnúť reklamu

Poslednou, aleskutočne nečakanou špecialitkou, je text, ktorý som dnes našla na hlavnejstránke gmailu. Ako si tam vyťukávam login a heslo do chlievikov, upútamoje sauronovské zvedavé oko záblesk niečoho známeho. Keep it...?

Obrázok blogu

Hail to you,Gmail team! :D Ľudstvo ešte má zmysel pre humor a poctu veľkýmspisovateľom.

A tak, akosme sa na začiatku privítali, tak sa tu, na konci všetkých vecí (dosť tejmelodramatickosti Veronika!) .... ehm... na konci článku rozlúčime. Elen sílalúmenn omentielvo vám všetkým! :)

Veronika Senková

Veronika Senková

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dôverčivá mladá študentská duša so starosvetským citom pre krásu a spravodlivosť. V duchu výroku "Hodně čti, piš, přemýšlej, aby ses uměl vyjádřit až budeš chtít." sa snažím veľa čítať a odteraz už aj hádam čo najviac písať. Zoznam autorových rubrík:  Mytológia ála Celtic~Musique~.::Fantazmagorónne::.Dve besné a čo sa pridáÚvahyTolkienPoéseŠkolaHerný kolotočObrazy a grafikyKOMIXNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu