Čierna diera na Slovensku

Čierne diery hľadajú astronómovia vo vesmíre – a tuším aj nejaké našli. V prenesenom význame je to názov pre niečo tajomné, neprehľadné, čomu sa treba veľkým oblúkom vyhnúť. Čierne diery všetko pohltia a niet z nich návratu. Jedna taká sa rodí na našom krásnom zvrchovanom Slovensku. Vyzerá to tak, že už čo nevidieť budeme pri ceste stredoeurópskym automobilovým gigantom z juhu na sever napr. z Pežotoviec do Kioviec ( predtým Trnava a Žilina ) miznúť v čiernej diere hneď za Sverepcom. Nehľadajte ju na oblohe, je to Považská Bystrica.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Všetko nasvedčuje tomu, že z diaľnice zlezieme na Trojici za Sverepcom, slimačím tempom vlezieme po polhodinovom posúvaní sa do mesta. Na hlavnej križovatke počkáme na zelenú a opäť rovnakým tempom von z mesta. Po troch kilometroch pred Plevníkom v mieste malebne nazvanom Vrtižer sa dostaneme znovu na našu milovanú diaľnicu a budeme môcť pokračovať. Zdá sa vám to absurdné ? Aj mne, ale žiaľ, je to reálne.Spôsobilo to najmä to, že stavebné konanie je v kompetencii mesta a jeho primátorom je podpredseda HZDS Ing. Lackovič. Vo svojej pätolizačskej horlivosti zapáčiť sa svojmu bosovi urobil podľa môjho názoru všetko pre to, aby vláda a minister Prokopovič nesplnili sľub daný investorovi Kia Motors, že diaľnica do Žiliny bude hotová do konca roku 2006. Rôznymi obštrukciami „zabezpečil“ stále odkladanie vydania stavebného povolenia. Toto vydal až po tom, čo bolo jasné, že výstavba nebude dokončená včas. Ktovie, akú odmenu dostane pán podpredseda za svoje „zásluhy“ od svojho šéfa tentokrát. Pred poslednými voľbami to bolo nezvoliteľné miesto na kandidátke za poslanca, že by sa to zopakovalo ? A čo dostaneme my, občania mesta, ktorí musíme ďalej dýchať obrovské množstvá splodín motorov, prípadne zomierať pod kolesami áut ( viď prípad Skrúcaný, či Moric ). A čo občania ostatných miest, ktorí sú nútení vliezť do čiernej diery a vliecť sa ňou, hoci mohli uháňať po diaľnici ? Žeby sa občania tentoraz už poučili a podľa toho aj volili? Je to žiarivý príklad toho, kam vedie kombinácia zvýšených kompetencií samosprávy a politikárčnia jej predstaviteľov.

Ľudo Vician

Ľudo Vician

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ekonóm, podnikám v oblasti finančného poradenstva. Zoznam autorových rubrík:  História ľudstva a iné maličkoNeobvyklé príbehySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Roman Kebísek

Roman Kebísek

107 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

143 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu