Titul OLIGARCHA

Písmo: A- | A+

Viete , kde sa študuje titul OLIGARCHA a aké podmienky sú na jeho získanie ? Slovo používané každodenne v žurnalistike sa stalo titulom.

So správou o zadržaním pána Brhela televízia, novinári v súvislosti s jeho menom vždy použili titul OLIGARCHA.

Hneď som si premietol v hlave naše vysoké školy, ale nenašiel som ani jednu vysokú školu, kde by sa študoval uvedený titul. Neskor som hľadal aj na nových školách ale bezvýsledne. Nenašiel som ani, akú skratku tento titul používa, hm, záhadné ...

A novinári stále OLIGARCHA jeden , OLIGARCHA druhý a každý večer to dookola omieľajú. Je zaujímavé, že akademické tituly nepoužívajú , ako keby im to vadilo.

Pre našich novinárov tituly profesor, docent, doktor , inžinier, magister ako keby nemali váhu. Ak však ochorejú hľadajú pomoc u najlepšieho profesora, ak stavajú dom, tak im ho projektuje ing. architekt, ak im praskne kúrenie projekt žiadajú od inžiniera …..

Ach tí naši študovaní písalkovia...

V čase pandémie, keď občan čaká na správy čo sa udialo, aké opatrenia nás čakajú a potrebovali by sme veľmi vedieť, čo máme robiť a počuť to z úst odbornej verejnosti sa k epidémii vyjadrujú hlupáci z vlády bez titulu, alebo hlupáci z vlády s kúpenými titulmi. Ak prehovorí konečne profesor virológie, tak tí naši študovaní novinári ho uvedú ako Janka Zelinku.

Verejnosť sa nikdy nedozvie, či prehovoril, vedec, vysokoškolský profesor alebo nejaký trulo z Igorovho okolia …..

Ach tí naši študovaní novinári …. Napriek tomu, že svoje remeslo študovali, nedokážu v dnešnej dobe podať hodnotnú a faktami podloženú informáciu ( česť výnimkám).

Používať akademické tituly v spravodajstve predsa vypovedá a ukazuje akú dôležitosť má daný komentár a nie je v žiadnom prípade ukazovanie honoru ….

Ale čo už v dnešnej dobe môžeme čakať od „študovaných novinárov“, keď v našej vláde nájdeme kaderníka, mafiána, bábko herečku, eštébáka a myslím, že aj cech čašníkov je zastúpený.

Na záver priatelia, ak by ste mali nejaké bližšie informácie k titulu OLIGARCHA, ktorý tak radi používajú naši žurnalisti, napíšte !

Skryť Zatvoriť reklamu