Malý dar vo veľkom dojatí

Konečne prišiel deň plný prekvapenia! Veronika Karašinská, 12-ročné dievčatko, ktoré choroba v ranom detstve posadila do invalidného vozíčka, sa vo štvrtok  23. apríla t. r. dozvedela, že čaká na ňu na druhý deň prekvapenie. Aké? Rozhodla sa ísť skôr spať, aby si čakanie skrátila. Prekvapenie sa konalo a urobili ho zástupcovia neziskovej organizácie Vidiek v Giraltovciach, ktorí Veronike odovzdali rozkošného 8-týždňového yorkshirského teriéra.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Zľava Emília Filová, Jozef Kozák odovzdávajú Veronike za asistencii jej mamy psíka aj s podrobnými inštrukciami.
Zľava Emília Filová, Jozef Kozák odovzdávajú Veronike za asistencii jej mamy psíka aj s podrobnými inštrukciami. (zdroj: autor textu)

Mamička, Mária Karašinská, pri jednom z rozhovorov pre média spomínala, že jej dcéra veľmi túži mať príjemného spoločníka, ktorý jej oživí chvíle na vozíčku i mimo neho. V malom byte, uprostred mesta si veľmi správne zvolila jedno z najmenších psích plemien, ktoré v dospelosti dosahuje výšku v kohútiku asi 25 cm, dĺžku do pol metra. Je obyčajne veľmi živý, pozorný a ako každý správny psík aj verný.

Mamička vyslovila prianie svojej Veroniky na správnom mieste. Zakladateľka a členka Správnej rady (SR) n. o. Vidiek v Giraltovciach, Emília Filová, ihneď rozbehla kampaň na získanie vytúženého psíka. Skontaktovala sa s veterinárom Petrom Koreňom z Košíc, ktorý yorkshirských teriérov chová a pri najbližšom vrhu vybral pre Veroniku krásneho psíka, ktorý má aj ušľachtilých rodičov s rodokmeňom. Po narodení, od 1. marca t. r. ho pripravoval a choval špeciálne pre postihnuté dievčatko.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veroniku vyrušili v piatok 24. apríla pri vyučovaní v Regionálnom stredisku pre občanov so zdravotným postihnutím. Predseda SR n.o. Vidiek Jozef Kozák priniesol prekvapenie vo veľkej darčekovej taške. Veronika sa sotva zmohla na slovo, jej mamičku prekvapili slzy šťastia a dojatie neobišlo ani ostatných darcov a obdarovanú.

Dievčatko hneď opakovane ďakovalo a bozkom i hladkaním psíka hneď privítalo a prijalo. „Ako sa bude volať?" spýtali sme sa Veroniky. „Deni, Deni," opakovala, ale mamička rozhodla, že ešte spolu s oteckom porozmýšľajú, aby krásavec mal aj priliehavé meno. Vyučovanie po krátkej prestávke pokračovalo, malá žiačka sa so psíkom rozlúčila, aby sa veľmi rýchlo minul čas v škole a ona ho už-už hladkala a maznala vo svojom náručí.

SkryťVypnúť reklamu

Veronike a jej psíkovi prajeme veľa, veľa príjemne prežitých spoločných radostí.

(ef)

Vidiek nezisková organizácia

Vidiek nezisková organizácia

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nezisková organizácia založená v zmysle zákona, registrovaná v registri neziskových organizácií Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu