Čo myslíte, existujú aj antiblbci?

Nie je urážkou považovať každého za možného nakazeného, byť opatrný, zachovávať si dištanc, vyhýbať sa blízkemu kontaktu. Je to jednoduché, chce to zodpovednosť a disciplínu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Kritizujeme opatrenia, pravda, sú nedokonalé, aj zmätočné, menia sa od večera do rána. Bože, ale veď zásady sú veľmi jednoduché. ROR, no a ten o d s t u p treba sedliackym rozumom aplikovať na každú životnú situáciu. Ľudovo, aby sme sa neopľúvali a v maximálnej možnej miere sa vyhýbali momentálne alebo potenciálne zamorenému priestoru. Ani najsamlepšie opatrenie nevystihne nikdy všetky možné prípady, trebalo by vštepovať ľuďom a omieľať dookola skôr zásady tejto účinnej a zatiaľ jedinej ochrany. Čudujem sa, že to našim vzdelaným špecialistom ešte nedošlo. Že politikom nie, to ma neprekvapuje. Ak by konali a edukovali národ takto, isto by bolo medzi ľuďmi menej nervozity a možno by nebol potrebný ani núdzový stav.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Príklad. Malý kostolík 10 x 10m, nakreslite si a vyjde vám okolo 30 ľudí plus celebrujúci, veľký kostol, podľa plochy oveľa viac, zohľadniac prekážky, komunikačné možnosti a pod. Pri vstupe a výstupe v rade 2m od seba, atď. Reštaurácie, keď teda ortodoxne, treba spojiť dva stoly pre dve osoby, aby boli tie dva metre od seba, štyri stoly cca 1 x 1m pre štyri osoby. No a tam, kde to nie je možné (napr. predavačka za kasou, zákazník), tam treba zabezpečiť technické riešenia – plexiskla je dosť. Pre Boha, rozmýšľajme! Prosím, múdri laici, uveďte ďalšie príklady a ukážme tým antiblbcom, že sa dá aj premýšľať, lebo už ma serú asi tak jak pána premiéra serieme my.

SkryťVypnúť reklamu

Prajem veľa zdravia,

dedo Pejo

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  776
  •  | 
  • Páči sa:  1 290x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu