Dzi do rici!

Dzetné dzeci, pradzeci, vnuci, vnučky – čas lecí... Vnúčence ot svojho zrodu, pro starečkú živú vodú.  Starosc a strach ukrytý, čuuá babka, dědko zbitý. Zvuádnu ešte nošky hravé, bystré rúčky lavé, pravé?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Náš už prváčik vnúčik Prešpuráčik mal pri dištančnom vzdelávaní v Gbeloch na Záhorí povedať rozkazovaciu vetu. Bez najmenšieho zaváhania vysypal:

„Choď do riti!“

Keď sa zdesená mama aj pán učiteľ v pomykove opýtali, že odkiaľ to vie, s kľudom Angličana odvetil, že to ho dedo naučil.

Som hrdý, veľmi som na svojho vnuka Viktora hrdý.

PS: Po pravde, ja som ho učil echtovne po záhorácky: Dzi do rici! Asi z úcty k váženej školskej inštitúcii si to preložil do spisovného štátneho jazyka...

dedo Pejo

Obrázok blogu
(zdroj: dedo Pejo)
Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  777
  •  | 
  • Páči sa:  1 297x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu