reklama

Frištik

Záhorí, bjež k Moravje za kopečky, uč sa od Čechú, v Rakúsoch zas parit kečky. A potem sa domú vrác, jak dá sa, cestu hopem skrác!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Raňajky

 Ja, pes a kocúr raňajkujeme spolu. Kocúrik dostane svoje do misky a začne. Psík poslušne čaká vedľa mňa a ja ho od stola rozmaznávam (mojím favoritom vždy boli psy). Kocúr Búbelaj si to všimne a príde žobrať. Jeho žobranie je so zaťatými pazúrikmi do môjho stehna dosť agresívne a tak mu radšej dávam tiež. Pes Laky to okamžite využije a bleskom spucuje Búbelajovu porciju. Búbelaj to zaregistruje a kalupom k svojej miske, ktorá je už žiaľ prázdna. Ja zrýchlim raňajky, aby som v tejto voľnej chvíli dojedol bez škrabancov, čo mi ešte zostalo, ale ujde sa aj Lakymu. Kocúr sa ide srdcervúcim mňaukaním žalovať starej mame. Keďže rituál je už osvedčený a známy, stará mama pre istotu a spravodlivosť vynadá nám všetkým. A tak to v nádhernej symbióze ide zo dňa na deň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

dedo Pejo

to sú oni
to sú oni (zdroj: dedo Pejo)
Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  1 099
  •  | 
  • Páči sa:  2 426x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu