reklama

Nie je to zlé

Viete, prečo si myslím, že vôbec to nie je zlé?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Neskúsenú vládu prepadla pandémia, s ktorou sa „plácajú“ aj skúsenejší politici u moci v zahraničí. A dôsledky pandémie prirodzene vyvolávajú všeobecnú nervozitu. Verím, že vírus mutovaním oslabuje, presadí sa ochrana očkovaním, antiwaxerské hnutie prikrmované opozíciou sa pomaly psychologicky prežilo.

 

Hospodárstvo štátu súčasná vláda prevzala v mizernej kondícii, s veľkým kvantom zanedbávaných a dlho neriešených problémov. Napriek tomu dokázala urobiť lepší výsledok, ako možno sama očakávala. Tam, kde sa menej kradne, rozpočet tak nechradne.

 

Vo všetkých rezortoch a zákutiach našej spoločnosti zabetónovaná súčasná opozícia a jej mecenáši rozpútali ten najzákernejší boj o záchranu svojich pozícií, moci a bohatstva. Boj na život a na smrť. Čoskoro sa ukážu ďalšie výsledky hnutia“ „Padni, komu padni!“

 

Časť heterogénnej koalície s vysokou pravdepodobnosťou podľahla vábeniu oligarchie. Časť je navyše vydierateľná svojou minulosťou, ktorá je uložená zatiaľ v tme v istých dobre istených trezoroch. Intrigy, ako sa ukazuje, nevyšli celkom podľa plánovaného scenára a OČTK to ako-tak ustáli.

 

V polovine obdobia vládnutia má vláda najhoršie a najťažšie obdobie politických turbulencií pravdepodobne za sebou. To dáva istú nádej na zmysluplnú budúcu spoluprácu. Na dôvažok, niektorí si isto uvedomili, že sú u moci posledný krát a preto sa tam budú zubami nechtami držať čo najdlhšie.

 

Očakávajú sa peniažky z Únie, toľké miliardy sa predsa rozkradnúť nedajú, teda čosi sa ujde aj národu v tej, či onej forme. A to nehrá do karát opozície, pre ktorú čím viac horšie v spoločnosti, tým lepšie pre ňu.

 

Verím, že aj reformy budú reformy a nie iba liftované do formy. To značná časť elektorátu snáď pochopí.

 

Priatelia!

Pre toto všetko (a aj pre mnohé ďalšie – priekaky a lapsusy jednotlivých strán opozície) si myslím, že vôbec to nie je zlé!

 

dedo Pejo 

 

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  1 099
  •  | 
  • Páči sa:  2 426x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu