Apel zúfalca

Písmo: A- | A+

Nebojte sa, nešľahol som nič!  Kde nie je prirodzená autorita a súdržnosť vlády, rozhodnutia, ktoré sa pred aj po vydaní permanentne vlastnými spochybňujú, nemožno očakávať výsledok. Národ vládu mudrlantov jednoducho nerešpektuje!

Pán premiér,

v týchto chvíľach vám ani sto konzílií nepomôže. V podstate je to veľmi jednoduché. Zožente za každú cenu vakcíny, sprísnite natvrdo lokdaun, zabezpečte skutočné dodržiavanie karantény, zatvorte hranice, atď. na 10 dní nasaďte silové zložky na kontroly a represiu. Je vojna, demokracia musí ísť na chvíľu stranou.

Začnite vládnuť, ignorujte všetkých štekajúcich psov a suky, ak ste chlap. Bilancovať budete až na konci a potom môžete vyvodiť zodpovednosť (aj pre seba). Keby ste aj chceli podať demisiu, všetci tí súčasní koaliční štváči pustia do gatí. Marketingové politické ťahy síce patria k umeniu možného, dnes si to podľa mojej mienky ale pýta silnú osobnosť a jej prísne velenie.

Píšem to naozaj úprimne a v dobrom. Ja som presvedčený, že 10 dní utrpenia je oveľa menšie zlo ako desiatky mesiacov pomalého trápenia sa.

My Záhoráci máme takú múdrosť, že psovi je lepšie odseknúť chvost naraz, ako po mnohých kúskoch.

Váš dedo Pejo

Skryť Zatvoriť reklamu