Úvaha vianočná

Myslím, že Tichej, svätej noci môžeme na roveň postaviť Cohenovu Allelujah.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Aj dnes mám pocit, ktorý doteraz nevymizol, ani nezoslabol, že Vianoce sú obdobie, kedy si viacerí uvedomíme, že sme ľudia. Ľudia nielen z mäsa a kostí, ktoré sa raz na prach obrátia, ale hlavne ľudia s citlivou a vnímavou dušou. Netuším, kde má človek sídlo lásky, porozumenia, empatie. Prečo súcití, chráni, pomáha, rozdáva. Dokáže prinášať úprimné obete, odoprieť si pre iného, trpieť a nejeden raz bez pátosu i zomrieť pre druhého. To všetko len tak prirodzene, bez špekulácií a ziskuchtivosti, hádam pre dobro samé.

 

Možno by sme si priali, aby Vianoce boli viac krát do roka alebo aj celý rok. Asi nie, v živote musí byť byť rovnováha, pretože podľa mojej mienky, aj to málo dobra stačí na vyváženie všetkých tých ľudských nerestí.

 

Velice sa raduju, že sme furt ludé cicící a že to tak aj zostane na vjeky vjekú. Dovolte mi Vám poželat, aby ste si toto mimorádné výňimečňí  období v míri užili a najlepší v kruhu roďiném precícili jak sa patrí.

 

Váš dedo Pejo

 

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  693
  •  | 
  • Páči sa:  734x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu