reklama

Pohľad na rokovanie zastupiteľstva

V tomto článku by som sa chcel pozrieť na niekoľko prerokovaných bodov na mestskom zastupiteľstve v Spišskej Novej Vsi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Oceňujem že sa v pláne rozpočtu mesta na tento rok našli finančné prostriedky na výstavbu Domova dôchodcov a rekonštrukciu súčasného domova dôchodcov. Vyhliadky na budúce roky predznamenávajú starnutie obyvateľstva aj v našom meste. Preto je veľmi potrebné budovať infraštruktúru v sociálnej oblasti.

Pochváliť sa žiada aj pri prestavbe hotela šport na sociálne byty, kde by malo vzniknúť 24 bytových jednotiek a súčasťou budovy po rekonštrukcií by mal byť bezbariérový vstup

Oceňujem tiež vyčlenenie peňazí na rekonštrukcie chodníkov, niektoré lokality mesta Spišská Nová Ves sú bez chodníka aj niekoľko desiatok rokov. Na druhej strane ma mrzí vyčlenenie finančných prostriedkov na parkoviská. Som si vedomý faktu, že je v meste čoraz viac áut, ktoré potrebujú svoje parkovacie miesta. Vo väčšine prípadov parkovaciemu domu, či parkovisku ustúpi zeleň. Na kompenzáciu sa akosi zabudne a tak sa mesto chtiac, či nechtiac otepľuje.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako fanúšika športu ma mrzia znížené dotácie pre športové kluby. Tie z nich upravujú svoje areály, no nezastupiteľnú vec tvorí aj organizácia náborov a turnajov. Z môjho pohľadu zníženie dotácie zníži záujem detí o pohyb a šport v našom meste.

Výška spomenutých investícií je však otázna . Vplyv na ňu môžu mať rastúce ceny stavebného materiálu a stúpajúce ceny energií, bez podpory od štátu budú len ťažko realizovateľné. Verím však, že veľká časť z nich sa zrealizovať podarí.

Viktor Pamula

Viktor Pamula

Bloger 
  • Počet článkov:  143
  •  | 
  • Páči sa:  178x

Som mladý človek a študent. Vo svojom živote mám však od narodenia niečo s čím sa nezaobídem. Som na invalidnom vozíku. V tomto blogu by som rád poukázal na problémy, s ktorými sa stretávam. Sú to problémy s bariérami ľudskými ale aj materiálnymi. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu