Koncert pre Ukrajinu Spišská Nová Ves

V Spišskej Novej Vsi sa uskutočnil koncert na podporu Ukrajiny

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V Spišskej Novej Vsi sa uskutočnil koncert na podporu Ukrajiny Na Radničnom námestí vystúpil gitarista Timotej Zavacký, ktorý zahral skladby od Štepána Raka, gitarového virtuóza a profesora. Ďalej vystúpila kapela Spišský výber, ktorá zahrala piesne od skupiny Billy Barman, od pesničkára Jara Filipa, ďalej pieseň z muzikálu Na skle maľované.

Hneď po kapele Spišský výber vystúpil raper Matgrow, ktorý vo svojom sete predstavil názor na boje u nášho východného suseda.

Ďalej vystúpila hudobná klubovňa Martina Pižema, ktorý vedie mladých ľudí k hudbe. Ten vo svojom sete predstavil svoju tvorbu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po hudobnej klubovni vystúpila skupina Cliftons. Pri jej vystúpení sa trošku hľadisko preriedilo. Mnoho ľudí takýto tvrdý štýl nepočúva. Ani ja sám nie.

Po konci kapely Cliftons prišla na rad najznámejšia kapela Smola a Hrušky. Vo svojom sete zahrali známe hity Mary, Gruľa Som nahnevaný a Matura.

Počas celého koncertu boli divákom rozdávané vlajky Ukrajiny v podobe stužky na oblečenie. Takisto mohli obyvatelia mesta a účastníci koncertu prispieť na pomoc obyvateľom Ukrajiny Občania mesta môžu pomôcť takisto zaslaním finančných prostriedkov na tento účet: SK34 5600 0000 0034 0042 7111

Popri vystúpeniach kapiel koncert spestrili aj básnici, ktorí vystúpili s prejavmi proti vojne a takisto kládli dôraz na solidaritu s Ukrajinou a aj Rusmi, ktorí protestujú proti vojne.

Viktor Pamula

Viktor Pamula

Bloger 
  • Počet článkov:  118
  •  | 
  • Páči sa:  90x

Som mladý človek a študent. Vo svojom živote mám však od narodenia niečo s čím sa nezaobídem. Som na invalidnom vozíku. V tomto blogu by som rád poukázal na problémy, s ktorými sa stretávam. Sú to problémy s bariérami ľudskými ale aj materiálnymi. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu