Zamestnávanie zdravotne znevýhodnených osôb v Spišskej Novej Vsi.

Písmo: A- | A+

Zdravotne znevýhodnená osoba by mala nájsť vhodné pracovné zameranie. V našom meste je bohužiaľ takých miest veľmi málo.

Zamestnanie zdravotne postihnutej osoby je v jej živote dôležitým míľnikom. Umožní jej socializovať sa, nadobudnúť zručnosti v práci a mnoho iného. Zamestnávateľ navyše dostane za takéhoto zamestnanca benefit. 

Mesto Spišská Nová Ves zamestnáva ťažko zdravotne postihnuté osoby v mestskom podniku služieb. Žiaľ je to málo. Na Slovensku sa objavili kaviarne, v ktorých pracujú takéto osoby, Kaviareň má štatút chráneného pracoviska. Zdravotne znevýhodneným osobám sa tak uľahčí život. Ľahšie si tajk nájdu pracovné miesto, socializujú sa, čo je ďalším dôležitým prvkom v ich živote, taktiež si môžu zarobiť peniaze. 

Z takejto kaviarne má profit aj samotné mesto. Časť z tržieb kaviarne ide späť do mestskej kasy. Prevádzka pomáha aj cestovnému ruchu v rámci mesta alebo aj regiónu. 

Kaviareň je len jednou z možností. Práca pre zdravotne znevýhodnených by mala byť umožnená napríklad na mestskom úrade, pošte, alebo aj v najväčšej firme v meste. Zamestnávaním zdravotne znevýhodnených pomôže firme. Som si vedomý, že zamestnávateľ je povinný prerobiť svoju prevádzku. Profit pre jeho budúci život je však oveľa dôležitejší. Verím, že tunajšie firmy alebo aj samotné mesto nám dajú možnosť zlepšiť si náš život. Pomôžeme sebe a aj mestu.

Skryť Zatvoriť reklamu