SPUTNIK PRILETEL - Matovič, Danko aj Raši jasajú

Písmo: A- | A+

Premiér Matovič a jeho vláda včera otvorene podrazili Európsku úniu a sadli na lep ruským záujmom. Ak predseda vlády nechápe, že vakcína Sputnik V je pre Rusov geopolitickou zbraňou na oslabenie EÚ, nemá čo robiť vo svojom úrade.

Reči o ochrane zdravia a životov sú pri neregistrovanej vakcíne, o ktorej odmietajú predložiť vedecké podklady, len odpútavaním pozornosti od tisícov mŕtvych pre COVID-19 na Slovensku.

Včera vláda po 6-dňovom rokovaní konečne zverejnila sprísnenie opatrení na najbližšie tri týždne, ktoré sa začne už od zajtra. Správou dňa s ďalekosiahlymi dopadmi pre Slovensko, aj keď sa to môže mnohým nezdať, však bol Matovičov podraz Európskej únie.

Včera bolo na letisku v Košiciach rušno ako na “leteckom" dni. Najprv priletelo slovenské vojenské lietadlo z Moskvy a následne vládny špeciál z Bratislavy. Vykladalo sa prvých 200 tisíc ruských vakcín Sputnik V z “tajne” objednaných 2 miliónov. Prečo celú akciu tajili? Lebo "panovali obavy, že sa ju niekto pokúsi zmariť", vysvetlil detaily svojej paranoje premiér Matovič priamo na tlačovke pred otvoreným lietadlom s krabicami. To, že je vakcína neregistrovaná Európskou liekovou agentúrou ani slovenským ŠÚKLom zase “nadľahčil" minister zdravotníctva Krajčí tvrdením, že je "registrovaná v iných krajinách” a očkovanie bude dobrovoľné.

Aj expredseda parlamentu Danko sa nechal počuť, že vlastne to vybavil ešte ON v čase svojich návštev v Rusku, vlastne dávno predtým, ako bola vakcína objavená ... . Aj Raši z HLASu sa potešil, lebo keď je vraj EÚ neschopná, je dobré získať vakcíny vlastnou cestou.

Slovenskí rusofili a ľudia nedôverujúci EÚ tvoria na Slovensku až tretinu populácie. Včera im Matovič a Raši otvorene nadbiehali, lebo je to veľa voličských hlasov, nedbajúc na naše vzťahy s partnermi v EÚ. Pre Rusov je totiž vakcína geopolitickou zbraňou, ktorou skúša rozbiť súdržnosť Európy, rovnako ako ňou bol plyn v roku 2009 alebo pšenica v roku 1946. Ak toto predseda vlády Matovič a expodpredseda vlády Raši nechápu, máme dôvod na obavy. Matovičova vláda včera otvorene podrazila Európsku úniu a sadla na lep ruským záujmom. Strata dobrého mena a dôveryhodnosti v Európskej únii, ale aj nárast vplyvu Ruska u nás bude cena, ktorou za to Slovensko zaplatí. 

Dnes nevieme, či je SPUTNIK V kvalitná vakcína, ruskí vedci nepožiadali o jej registráciu a ani nikomu neposkytli vedecké podklady. Očkovať sa ňou začne až o dva týždne a dovtedy tu budú ďalšie státisíce registrovaných vakcín. Takže očkovanie Sputnikom V bude postavené na dôvere… . Kto verí Rusom, môže to teraz “ukázať" a dobrovoľne sa nechať zaočkovať Sputnikom. Putin sa síce ešte zaočkovať nedal, ale americkou vakcínou zaočkovaný Krajčí aj "odborník" Matovič, to vrelo odporúčajú … .

Autor je lekár a predseda strany ŠANCA

Skryť Zatvoriť reklamu