Čislák ide preškoliť doktora Suchánka a sestru Kovačovičovú

Doteraz sa mohlo zdať, že Ministerstvo zdravotníctva SR nerobilo s korupciou nič,teraz prichádza s riešením. Niekedy mi je pána Čisláka až ľúto, jeho práca a vystupovanie vyznieva tragicky. Ale niekdy je to skôr tragikomédia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Doteraz sa mohlo zdať, že Ministerstvo zdravotníctva SR nerobilo s korupciou nič, teraz prichádza s riešením. Každý zdravotnícky pracovník bude musieť mať protikorupčné školenie podľa novely zákona č. 578/2004. Je smutné, že po kauzách, v ktorých mali prsty hlavne riaditelia nemocníc a zamestnanci ministerstva zdravotníctva prichádza tragikomický návrh, ktorý má postihnúť lekárov a sestry.

 

Príkladom neúčinnosti navrhovaných opatrení nám môže byť nákup predraženého CT v Piešťanoch z jesene minulého roka, kde by na preškolenie išli lekár Alan Suchánek a sestra Magdaléna Kovačovičová, ktorí aj bez preškolenia na kauzu upozornili. Zvyšku správnej rady piešťanskej nemocnice by sa zákon nedotkol. Rovnako podľa tohto návrhu ministerstva zdravotníctva bude „protikorupčne preškolená“ doktorka Pechočiaková z Nitry, ale riaditeľ nitrianskej nemocnice, Jozef Valocký, ktorý tvrdil verejne, že karta pacienta bielená nebola, preškolený nebude. Tak isto sa zákon nedotkne ani mnohých riaditeľov nemocníc a zamestnancov ministerstva zdravotníctva, ktorí jednoducho nie sú zdravotníckymi pracovníkmi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Vyzývam preto pána ministra zdravotníctva Čisláka, aby si prečítal spis Gorila a vyhodnotil, kto reálne potrebuje isť na školenie o korupcii v zdravotníctve. Zároveň ho žiadame, aby tento návrh stiahol a inšpiroval sa navrhovanými opatreniami Lekárskeho odborového združenia, ktoré môžu reálne pomôcť v boji proti korupcii v zdravotníctve. 

 

Bez reálnych protikorupčných opatrení, ktoré chceme vidieť realizované v praxi sa viera v úprimnosť, ale aj v účinnosť protikorupčných školení otriasa v základoch. 

Koho by zaujímali naše protikorupčné opatrenia, sú tu

 Záverom, LOZ určite nie je proti. Úplne vážne. Oslovili nás naši členovia, ktorí prejavili eminentný záujem aj o možných konkrétnych prednášateľov a viaceré prednášky v rámci protikorupčných školení MZ SR napríklad:

SkryťVypnúť reklamu

"Tvorba legislatívy v zdravotníctve" (prednášatelia Haščák, Zajac) 
"Pseudokorupcia - definícia a aplikácie v praxi" (minister Čislák) 
"Výhody stravovania v závodnej jedálni ( Senčák a kolektív autorov) "Dynamická cenotvorba zdravotníckej techniky a materiálu" (Paška)
"Rekvalifikácia manažérskych postov v zdravotníctve" (Zvolenská)
"Vedenie zdravotnej dokumentácie" (Jozef Valocký)

Mnohí prednášatelia však zrejme uprednostnia prax pred teóriou a vyučovaním. 

Ak chcete aby tento názor čítalo čo najviac ľudí, môžete tomu pomôcť hlasovaním tu.

Peter Visolajský

Peter Visolajský

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  38
  •  | 
  • Páči sa:  6x

Som otec rodiny a pediater. Lekár, ktorý sa rozhodol napriek všetkému zostať na Slovensku. Chcem zverejňovať svoje postrehy a veci, o ktorých viem a tým pomáhať zlepšovať spoločnosť na Slovensku. Zoznam autorových rubrík:  ZDRAVOTNICTVOSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu