reklama

Trafená hus zagágala

Reakcia LOZ na tlačovú správu Asociácie fakultných nemocníc Slovenska V tlačovej správe Asociácie fakultných nemocníc SR uviedol jej prezident Jozef Valocký, že mnohí lekári majú väčší príjem ako riaditelia nemocníc. LOZ upozorňuje, že zatiaľ čo pre lekára je jeho práca poslaním, a zároveň jediným zdrojom obživy, prezident Asociácie Jozef Valocký stíha okrem funkcie riaditeľa Fakultnej nemocnice v Nitre na plný úväzok, aj prácu poslanca Národnej rady SR, podpredsedu výboru NR SR pre zdravotníctvo a člena osobitného výboru NR SR na kontrolu NBÚ .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

LOZ považuje vyjadrenia pána Valockého za prejav nekompetentnosti a zároveň hrubého zavádzania. Vyhlásenie o možnosti ušetriť finančné prostriedky v nemocniciach totiž nevydalo LOZ, ale Transparency International Slovensko a LOZ túto správu iba citovalo. Protestoval teda pán riaditeľ a prezident Asociácie fakultných nemocníc Slovenska proti záverom tejto analýzy?


Ak pán Valocký tvrdí, že nemocnica vydáva 100 % prostriedkov na platy, má ako manažér veľmi jasnú a jednoduchú možnosť - neuzatvárať s poisťovňami tak nevýhodné zmluvy, ktoré nepokrývajú ani jeho náklady na zdravotnú starostlivosť. Problém totiž nie je v platoch, tie sú v porovnaní s inými štátmi poddimenzované, ale v tom, že manažéri v nemocniciach nevedia, alebo nechcú vyvinúť tlak na poisťovne, ale radšej sa vyhovárajú, že nie je na platy a lieky. Takéto správanie považuje LOZ za neakceptovateľné. LOZ v Memorande dávno predtým ako o tom začali niektorí riaditelia nemocníc iba rozprávať priamo presadili záväzok vlády, aby cena za zdravotný výkon bola určovaná podľa zákona o cenách a plne zahŕňala reálne náklady (vrátane ceny práce zdravotníckych pracovníkov) na liečbu konkrétnej diagnózy. Ak sa bude prezident asociácie J. Valocký domáhať splnenia tohto písomného záväzku vlády, nebude mať problém so 100 % výdavkov nemocníc použitých na platy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Stanovisko výbor LOZ, 3.10.2012

A k bačovaniu v nemocniciach - jeden z mnohých článkov - keď sa spomína už tá Nitra :), inak čo - to o Nitre píše i Transparency International Slovensko

Peter Visolajský

Peter Visolajský

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  51x

Som otec rodiny a pediater. Lekár, ktorý sa rozhodol napriek všetkému zostať na Slovensku. Chcem zverejňovať svoje postrehy a veci, o ktorých viem a tým pomáhať zlepšovať spoločnosť na Slovensku. Zoznam autorových rubrík:  ZDRAVOTNICTVOSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu