
Jedna z koláži Michaela Saakašviliho a Adolfa Hitlera ktoré pribudli po ruských kyberútokoch na gruzínskych vládnych stránkach.
Prekonať politikov v hlúposti je naozaj obdivuhodné. Stačí si precitať reakcie čitateľov pod komentárom Tomáša Prokopčáka Vojna 2.0, a je každému jasne že tento názor je scestný a nebezpečný. Nie žeby autor nemal v niečom pravdu. Veď napríklad medzi rokmi 2002 a 2008 vzrástol počet zdokumentovaných útokov na USA viac ako 10 násobne! (Kolektív autorov. Report to conngres od the U.S. China Economic and Security reviewcommission. Washington, D.C. : U.S. Goverment print office, 2008. 393 s. Strana 163.) Ale skutočná miera bezpečnostného rizika ja nízka. Áno moderne konflikty ako napríklad Rusko – Gruzínsky konflikt začínajú kybernetickým útokom (v tomto prípade útok Ruska započal útokom na Gruzínske banky) avšak Gruzínsko nepoložila ani okupácia rozsiahlej časti jeho územia, nie to jeden deň bez fungujúcich bankomatov a platobných terminálov a par smiešnych fotiek Hitlera na vládnych stránkach.
Hlasy varujúceho pred kybernetickou vojnou sú rovnaké ako hlasy lúdi ktorý tvrdia že konflikty vyriešia sankcie. Ako je to v realite vidíme dennodenne v Sýrii.