Úspešná obhajoba na Lovce Cup 2013

V sobotu 6. júla sa na ihrisku v Lovciach uskutočnil druhý ročník futbalového turnaja ulíc Lovce Cup 2013. Za účasti štyroch tímov sa bojovalo o putovný pohár, ktorý obhajoval tím Funduše 1. Práve tento výber bol najväčším favoritom aj tento rok. Okrem obhajcu štartovali aj tímy Funduše 2, Dolná-Horná a Hlavná.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Funduše 1 - víťaz LOVCE CUP 2013
Funduše 1 - víťaz LOVCE CUP 2013 

Úvodným zápasom turnaja bol derby zápas, v ktorom proti sebe nastúpili Funduše 1 a Funduše 2. Po prvom polčase bolo skóre nerozhodné 1:1, no v druhej dvadsaťminútovke hráči Fundúš 1 v priebehu štyroch minút strelili tri góly a odskočili súperovi. Ten sa už nedokázal z tejto studenej sprchy spamätať a celkovo prehral 2:5. V druhom zápase si to rozdali tímy, ktoré vlani bojovali vo vzájomnom zápase o druhé miesto. História sa však nezopakovala a v stretnutí Dolná-Horná - Hlavná videli diváci jednoznačné víťazstvo rozdielom triedy 3:0.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj napriek víťazstvu však na hráčov Hlavnej čakal okamžite druhý zápas proti tímu Funduše 1. Oddýchnutejší favorit zápasu, ktorý sa podľa programu mal hrať až ako štvrtý v poradí, nedal súperovi žiadnu šancu. Hráči Hlavnej nemali po náročnom prvom zápase dostatok síl aby súperovi mohli konkurovať. Tí napokon vyhrali jednoznačne 7:0, čím sa výrazne priblížili k obhajobe. Istotu by im zabezpečila prehra Dolnej-Hornej, ktorá ako jediná mala možnosť ešte ohroziť Funduše 1. Mužstvo kapitána Martina Šimoviča ale nezvládlo kľúčový zápas proti výberu Funduše 2. Prvý gól dali až za nepriaznivého stavu 0:5 a to už bolo neskoro. Zápas napokon skončil výsledkom 6:2. O víťazovi turnaja tak bolo rozhodnuté už po štvrtom zápase.

SkryťVypnúť reklamu

Aj v záverečných zápasoch ale bolo o čo hrať. V priamom súboji o druhé miesto proti sebe nastúpili Funduše 2 a Hlavná. Aj keď sa tím Hlavnej dostal gólom Horňačeka do vedenia, Belenčík dvoma zásahmi otočil vývoj zápasu. Deväť minút pred koncom vyrovnal na 2:2 Kučera, potom ale prišiel gólový uragán Fundúš 2. Za tri minúty dali tri góly a bolo po zápase. Na záver sa do vlastnej siete trafil Kukučka. Zápas teda skončil jednoznačným výsledkom 6:2 pre Funduše 2. Aj v poslednom zápase turnaja bolo o čo hrať. Hráči Dolnej-Hornej chceli na turnaji získať úvodný bod, na druhej strane to bola stíhacia jazda Jozefa Jankulára o korunu kráľa strelcov. Ten napokon v zápase strelil štyri góly, o ďalšie kvarteto presných zásahov sa postarala bratská dvojica Roman a Michal Pintéroví. Zápas skončil jednoznačnou výhrou Fundúš 8:2. V tomto zápase sme videli aj historicky prvú červenú kartu. Tú za školácky lapsus uvidel brankár Róber Novácky, ktorý jednoduchú loptu nepochopiteľne chytal rukou mimo pokutové územie.

SkryťVypnúť reklamu

Celkovým víťazom sa stalo mužstvo Funduše 1, ktoré obhájilo vlaňajší triumf. Na druhom mieste skončili Funduše 2, bronzový stupienok obsadil výber Hlavnej. Na štvrtom mieste skončila Dolná-Horná. Už teraz sa ale všetci pripravujú na budúci ročník turnaja, na ktorom budú chcieť súperi ukončiť víťaznú šnúru Fundúš 1. Na záver treba poďakovať organizátorovi turnaja Martinovi Šimovičovi ako aj sponzorom turnaja.

Výsledky a tabuľka:

Funduše1 5:2 Funduše2, Dolná-Horná 0:3 Hlavná, Hlavná 0:7 Funduše1,

Dolná-Horná 2:6 Funduše2, Funduše2 6:2 Hlavná, Dolná-Horná 2:8 Funduše1

1. Funduše1 9b, 2. Funduše2 6b, 3. Hlavná 3b, 4. Dolná-Horná 0b

SkryťVypnúť reklamu

Najlepší strelec: Jozef Jankulár (Funduše1) - 7 gólov

Vladimír Kováč

Vladimír Kováč

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentom žurnalistiky. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu