Ako sa CK Fany postarala o naše deti - Kooperatíva, záver

V apríli 2009 sme teda nahlásili poistnú udalosť do Kooperatívy, vyžiadali si doplnenie niektorých dokladov, to sme aj urobili. Keď sa dlho nič nedialo, telefonovali sme do poisťovne, či je nejaký problém, povedali nám že všetko je v poriadku, len ešte zisťujú vyjadrenia vedúcich z tábora. Čakali sme teda ďalej. Dňa 26.4.2010 nám poisťovňa oznámila, že bolestné nevyplatia, lebo CK FANY si zodpovednosť nepriznáva. Teraz už z pána Masloviaka dobrý pocit nemáme - niečo nám sľúbil a svoj sľub nedodržal. Nerozumiem ale, čo ten približne rok poisťovňa robila, keď si CK FANY zodpovednosť nepriznávala. Alebo si najskôr priznávala a potom už nie? Dá sa najskôr zodpovednosť priznať a neskôr odmietnuť? Aký je na to dôvod? Keď som požiadal pána Masloviaka o vysvetlenie, dostal som odpoveď že po prešetrení situácie v spolupráci s právnym oddelením poisťovne Kooperatíva dospeli k záveru, že CK FANY nenesie žiadnu zodpovednosť. Zaujímavé. Odovzdáte im zdravé dieťa, zaplatíte im nemalé peniaze za to, že sa o neho budú starať a keď Vám ho vrátia s popáleninami 2.stupňa, tak za to nenesú žiadnu zodpovednosť?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Vo vyjadrení od poisťovne je uvedené, že podľa ich názoru ku zavineniu zo strany CK FANY nedošlo, lebo:

  • bol zabezpečený lekársky dozor detským pediatrom FNsP vKošiciach - môžem len opakovať, že my máme zmluvu s CK FANY, im sme odovzdali deti zdravé, vrátili nám ich spálené, na tom nemení nič to či tam pediater bol alebo nie, ak urobil chybu pediater, nech ho berie na zodpovednosť CK FANY, oni sním majú zmluvu, my nie (mimochodom, pediater = detský lekár, čo to je „detský pediater"?)

  • deti boli na kúpalisku natreté - toto nemôžu tvrdiť, lebo oni ich nenatreli, iba prikázali deťom aby sa natreli sami a oni ich potom ani neskontrolovali, odkiaľ teda vedia že boli natreté?

  • poistený nemal vedomosť v zmysle potvrdenia od lekára, že poškodený trpí nadmernou citlivosťou pokožky - CK FANY takéto potvrdenie ani nežiadala a ani my sme nikdy nemali žiadne také potvrdenie od lekára a predsa sme syna nikdy nenechali spáliť, riadili sme sa len zdravým rozumom, nikdy sme ho nenechali opaľovať sa medzi 10. hod. a 16. hod., pretože aj keď sme v tejto oblasti len laici, vieme že lekári pred tým vystríhajú, je teda možné že by o tom vedúci tábora a dokonca ani lekársky dozor neboli informovaní? To potom akým ľuďom zveruje CK FANY deti svojich klientov? Veď oni by mali byť v tejto oblasti profesionáli a keď to lekári zakazujú, lebo je to nebezpečné, tak pre nich by to malo byť sväté, aby nevystavovali nebezpečenstvu deti ktoré majú zverené. Potvrdenie od lekára že medzi 10. hod. a 16. hod. sa ľudia nemajú chodiť opaľovať je v lete v médiách skoro v každom zdravotníckom okienku, toto je podstata ktorú mali dodržať a vôbec by sa nemuseli vyhovárať na nadmernú citlivosť pokožky

  • o popálení poškodeného poistený nemal v čase trvania tábora vedomosť, nakoľko poškodenému nebolo poskytnuté lekárske ošetrenie - toto je už úplná lož, veď keď sa syn sťažoval na bolesť tak mu to natreli Panthenolom a neskôr mu dali tabletky proti bolesti, čiže nejaké lekárske ošetrenie mu poskytnuté bolo, ale vzhľadom na rozsah popálenia bolo toto ošetrenie absolútne nepostačujúce, na popáleniny 2.stupňa Panthenol nestačí

Je pre mňa nepochopiteľné, že CK FANY a poisťovňa Kooperatíva sa nehanbia za to, že na základe takýchto "argumentov" sa snažia spochybniť zodpovednosť CK FANY za to čo sa stalo, len kvôli tomu, aby poisťovňa Kooperatíva nemusela vyplatiť bolestné, na ktoré má náš syn právo.

Takže ešte raz - zmluvu sme podpísali s CK FANY, zaplatili sme CK FANY, zdravé deti sme odovzdali CK FANY a spálené deti sme prevzali od CK FANY. Kto je teda zodpovedný? Myslím že odpoveď je jasná - CK FANY!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na záver sa chcem znovu poďakovať za ohlasy na predchádzajúce časti a pridať pár doplňujúcich informácií.

Neviem celkom z čoho u niektorých diskutérov vznikol dojem, že som proti tomu aby sa deti v letných táboroch chodili kúpať a že chcem aby boli počas celého tábora zavreté dnu, ja som takéto moje vyjadrenie nikde nenašiel. Ja len upozorňujem na vyjadrenie lekárov, že v čase medzi 10. hod. a 16. hod. je opaľovanie a pobyt na priamom slnku pre zdravie škodlivý a nebezpečný hlavne pre starších ľudí a deti. Aj mimo tohoto času je v lete ešte dostatok svetla na rôzne aktivity, napríklad aj na kúpanie, s tým nemám problém, aj my sa chodíme s deťmi kúpať a napriek tomu sme ešte nemali popáleniny 2.stupňa.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalšia dosť diskutovaná téma bola adekvátnosť našej reakcie. Pýtam sa teda, ako by ste to riešili Vy? My sme zavolali pánovi Malicovi a normálne sa ho pýtali, ako k tomu poraneniu došlo, aby sme si vedeli o celej udalosti urobiť predstavu. Keď sa odpovedi vyhýbal, znovu sme sa ho na to spýtali. Neboli sme agresívni, len sme chceli vedieť ako k tomu došlo. On potom začal byť arogantný, povedal že ho obťažujeme a povedal aj, čo som ešte nespomenul, že sa môžeme ísť sťažovať na ministerstvo. Tak sme si jeho radu zobrali k srdcu, ale keďže žiadne ministerstvo nebolo po ruke, sťažovali sme sa na polícii. Mali sme ostať ticho, sklopiť uši a držať hubu a krok? Aby si takýto človek mohol spokojne užívať, zatiaľ čo naše dieťa trpí v bolestiach, ktoré mu on spôsobil? Keby sa s nami bavil slušne, vysvetlil čo sa stalo a nebodaj aj prejavil úprimnú ľútosť a ospravedlnil sa nám, nikdy by sme to takto nerozmazávali. Podobne to platí aj o pánovi Masloviakovi, ten bol síce zo začiatku veľmi príjemný, priznal zodpovednosť, no na koniec to zaprel. V podstate nás ťahal za nos. Až toto bola posledná kvapka, kvôli ktorej sme sa rozhodli príbeh zverejniť, aj keď je to už 3 roky staré. Nech si ľudia na to sami urobia svoj názor. Keď sa Vám zdá, že popáleniny 2.stupňa UV žiarením nestoja za reč, tak nech sa páči, kľudne zverte svoje deti týmto ľuďom, je to Vaše právo. My sme Vám poskytli informácie, ako sa rozhodnete je na Vás. Len ma mrzí, že veľa ľuďom, ktorí by aj mali o tieto informácie záujem, sa tieto informácie nedostanú.

Vladimír Kravčík

Vladimír Kravčík

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ženatý, mám 3 deti. Chcem, aby na Slovensku konečne získali slušní ľudia prevahu a aby sa mohli domôcť svojich práv. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu