reklama

Slovenský test na koronavírus existuje

Vyrába ho košická firma DB Biotech, a.s. Vďaka tomuto testu je možné odhaliť prítomnosť vírusu hneď v začiatkoch infekcie, ešte pred nástupom symptómov. Prečo sa o tom mlčí?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Včera som sa počas vysielania hlavnej spravodajskej relácie na televízii Markíza opätovne uistil, že vo verejnej informovanosti máme čo doháňať. V reportáži o testovaní na koronavírus najprv odznela informácia o tom, že Slovensko dovezie 50 000 testov a že v blízkej budúcnosti by sa takéto testy možno mohli vyrábať i na Slovensku.

Vzápätí dostal slovo člen Ústredného krízového štábu, pán Robert Mistrík. Na priamu otázku redaktora o prípadnej výrobe takéhoto testu na Slovensku odpovedal: “Počkajme si pár dní”.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Test na koronavírus však existuje, dokonca spĺňa požiadavky na testy vyššej kvality. Presnejšie, je to RT-PCR test, teda prvý test, ktorý odporúčala Svetová zdravotnícka organizácia. (WHO).
Nejde teda o testy v nižšom štandardne, ktoré doviezla zo zahraničia ešte predošlá vládna garnitúra.

Osobne som sa stretol s predsedom dozornej rady firmy DB Biotech, a.s., Ing. Michalom Čelovským, ktorý ma uistil, že túto informáciu v mene spomínanej firmy poskytol všetkým kompetentným orgánom, teda i Ústrednému krízovému štábu. Dokonca ponúkol rádovo státisíce takýchto testov za podstatne nižšiu sumu, ako je to v prípade testov zo zahraničia.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Je veľmi nepravdepodobné, že by takú závažnú skutočnosť vedec formátu Roberta Mistríka nepoznal.
Otvárajú sa teda dvere pre rôzne iné interpretácie zatajovania dôležitej skutočnosti, ktorá môže mať fatálne dôsledky na fungovanie celej spoločnosti.

"Keď nejde o život, nejde o nič". Tu však ide o životy mnohých ľudí a fungovanie celej spoločnosti. "Počkať pár dní" môže byť veľmi neskoro. 

Verejnosť má právo na úplné, pravdivé a neskreslené informácie. Tiež ste to už kdesi počuli?

Vladimír Seman

Vladimír Seman

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  338x

V televíznej oblasti pôsobím vyše 30 rokov, Vlastním súkromnú produkčnú spoločnosť seman.tv. Blogy vychádzajú z autorských televíznych materiálov a dopĺňajú ich. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu