Ak Ukrajinci nerozumejú vtipu, nepatria do EÚ. To by mohla pochopiť bratislavská kaviareň

Písmo: A- | A+

Ukrajincov urazil najmä nákup ruských vakcín. Namiesto nezmyselných protestov voči nevhodnému vtipu nech sa radšej pozrú do vlastných radov, ako ich prezident  začína kráčať v Orbánových stopách.

Na Ukrajine som častým hosťom, mám tam veľa priateľov, najmä v oblasti televízneho vysielania. Na medzinárodnom televíznom festivale som v Užhorode pred pár rokmi dostal aj ocenenie za réžiu filmu o gréckokatolíckej cirkvi, ktoré si veľmi vážim.

Najmä Zakarpatsko je nádherný kút sveta, ktorý odporúčam navštíviť.

https://www.youtube.com/watch?v=KTsR-2YsF4M

So znepokojením však sledujem vývoj na Ukrajine v posledných dňoch. Nuž a do toho patrí aj neprimerane hysterická reakcia na nevydarený vtip nášho premiéra.

Čo sa teda na Ukrajine deje?

Ukrajinská hlava štátu, prezident Volodymyr Zelenský dekrétom zablokoval niekoľko ruských televíznych staníc. Vysielať nebudú 5 rokov. Kým Kyjev uvádza ako dôvod ich agresorskú propagandu, dotknuté médiá skloňujú politickú represiu.

Presnejšie, ukrajinský prezident podpísal mimoriadne pochybný dekrét o nadobudnutí účinnosti rozhodnutia Rady národnej bezpečnosti a obrany proti opozičnému poslancovi Tarasovi Kozakovi a jeho televíznym staniciam NewsOne, ZIK a 112 Ukrajina.

Kroky kyjevskej vlády pritom skritizoval aj Úrad OSN pre ľudské práva.

Búrka v pohári vody, o nevhodnom vtipe nášho premiéra, ktorú začal živiť aj ukrajinský establishment, nie je ničím iným, ako snahou prekryť omnoho vážnejšie domáce, teda ukrajinské problémy.

Nuž a bratislavská kaviareň by mala zvážiť, či jej naozaj stojí za to plniť úlohu „užitočného idiota“ čoraz autokratickejšieho politika za Schengenskou hranicou.

Skryť Zatvoriť reklamu