Diaľnica na východ nebude

Tvrdí štúdia, opierajúca sa o falošné argumenty. Župan východnej gubernie vďaka tomu dostáva šancu na comeback.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Na Zemplíne žije zhruba toľko obyvateľov, ako v Bratislave. Kým  v okolí Bratislavy je vyše 270 kilometrov diaľnic a ďalšie stále pribúdajú, na Zemplíne je “0” kilometrov diaľnic a tak skoro sa to ani nezmení.

Z dobre informovaných zdrojov sme sa dozvedeli, že štúdia uskutočniteľnosti, ktorú si objednalo ministerstvo pod vedením “rodinne založeného” predsedu parlamentu, má už vopred jasné zadanie: 

Na východ diaľnicu netreba, stačí rozšírená cesta (sem -tam pridaný jazdný pruh).

Zemplínčania (a nielen oni) opäť oblížu labu. Betonárska lobby v okolí hlavného mesta si vydýchne. Prečo sa sťahovať na neurčitý čas do nejakej “diery na východe”, keď je nám (na západe) tak dobre.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo na tom, že ide o európsku magistrálu nadnárodného významu? 

Čo na tom, že z pohľadu Európskej únie je priorita tohto ťahu násobne väčšia, ako (narýchlo schválený, predražený  a  zúfalo nepodarený) obchvat Bratislavy?

Čo na tom, že umelo vytvorený argument terajšej vyťaženosti cestného ťahu na Ukrajinu  je na vode?  (10 tis. áut za deň).

Čo na tom, že Zakarpatská  Ukrajina investovala v ostatnom čase rekordné prostriedky do obnovy svojej cestnej infraštruktúry?

Ako vždy, za takýmito ťahmi treba vidieť geopolitické súvislosti. A - čuduj sa svete - aj záujmy “ruského medveďa”, ktorý zneužíva petrolejársku lobby (a jej zdroje) na svoje (nie naše, slovenské) ciele.

Skryť Vypnúť reklamu

Je totiž veľmi ľahké “zariadiť”, aby sa počas sledovania priepustnosti cestného ťahu “nenápadne” skomplikovala situácia na diaľničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom.  Kamióny tam aj v tejto chvíli stoja v niekoľko kilometrových radoch.

Potom už len stačí aktuálne upraviť parametre objednanej štúdie, aby sa  podľa “objektívnych čísel”  cestný ťah smerom na východ ukázal ako  neperspektívny a neuskutočniteľný.

Aké budú dôsledky? Okrem dlhodobých (vyľudňovanie východu, straty zamestnaneckých príležitostí, atď.) je aj jeden krátkodobý.

Košický župan, ktorý (oprávnene) schytával mediálne, i politické zauchá za podozrivé výberové konania, vycítil šancu opäť sa dostať do priazne médií a ohlásil novú, vlastnú štúdiu uskutočniteľnosti diaľnice na Ukrajinu. 

Skryť Vypnúť reklamu

https://www.aktuality.sk/clanok/4r041dg/vystavbu-dialnice-z-kosic-k-hraniciam-s-ukrajinou-posudia-az-dve-studie-statna-aj-krajska/

Tentoraz mu musím dať za pravdu. Na veľkú dieru hrubá záplata.

A budem sa pritom prizerať, čo na to “bojovník za východ”, kandidát OĽANO na košického župana, Erik Ňarjaš.

https://www.youtube.com/watch?v=irllKYEpbOs

Vladimír Seman

Vladimír Seman

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  72x

V televíznej oblasti pôsobím vyše 30 rokov, Vlastním súkromnú produkčnú spoločnosť seman.tv. Blogy vychádzajú z autorských televíznych materiálov a dopĺňajú ich. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu