Nová dopravná značka

Som vidiecky vodič, ale často jazdím v Bratislave. Ak viete kam idete, a s trochou praxe je to celkom normálne orientovaná jazda. Trošku iná je Petržalka, kde je mätúca hlavne meniaca sa poloha ulíc (viď Furdekova-Mamateyova), a nie celkom logicky predvídateľné vjazdy a výjazdy do samotných zastavaných častí. Ale domáci sú iste v obraze.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Úvahu o doprave vo mne podnietil blog Jozefa Drahovského http://drahovsky.blog.sme.sk/c/62287/Dopravny-koncert-na-Karloveskej.html. Cítil som z neho, že má radosť z toho, že videl perfektnú prácu policajtov. V tom čase som tadiaľ tiež prechádzal a potvrdzujem, že bravúrne plátali, nie celkom kvalitnú, prácu dopravných inžinierov. Vo všeobecnosti však policajtov nemám rád, pretože ich viac poznám „koncertovať" na represívnom pódiu využívajúc práve logické chyby značenia, číhajúcich na bezúčelné splnenie si svojich plánovaných „odvodových” povinností. Ale hlavne bratislavskí, ako vidieť, niekedy dokážu udiviť, aj keď sa mi zdá, že je to údiv nad niečím, čo je normálne. Prítomnosť regulovčíka v križovatke, ak je to potrebné, by nemala byť bežná vec iba v dopravných situáciách autoškoly.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Chcel som o inom.
Zvykáme si, a je to pre plynulosť nevyhnutné, na priebežné zaraďovanie sa z vedľajšej cesty a stáva so to rutinou. Už párkrát som mal, práve pre rutinu, problémy s diaľničnými privádzačmi resp. s mimoúrovňovým krížením, hlavne pri využívaní bratislavského obchvatu. Pre plynulé zaradenie je vhodné sa správať opatrne, ale nie ustráchane, už pred vjazdom predpokladám že v úseku pre zaradenie do priebežného pruhu musím čo najskôr dosiahnuť rýchlosť vozidiel, medzi ktoré sa chcem zaradiť. Iste to poznáte keď pred vami idúci, menej skúsený, vodič tu dokonca začne brzdiť, aby dal prednosť nekonečnému zástupu vozidiel. Je ale menej predvídateľnejšie, keď sa zákrutou blížite na diaľničný privádzač, ktorý tam nie je, alebo je iba symbolický. Takýchto miest je na bratislavskom obchvate celá kopa. Naposledy som žasol, keď som sa chcel dostať na obchvat smerom do Petržalky z mesta, pri Zlatých pieskoch. Intenzívne opakujúce sa vodorovné značenie “Daj prednosť v jazde” si ťažko môžem vysvetliť, že na privádzací prúd nezostalo miesto a napája sa priamo na výjazdový diaľničný prúd. Iba o niečo lepšie je to neďaleko, v opačnom smere, pri opúšťaní diaľnice na seneckú cestu. Veľmi zlé je to pri opúšťaní diaľnice od Trnavy, smerom k letisku, pri vjazde na Ivanskú cestu. Bombastický, samostatný odbočovací prúd na letisko končí po 360° skoro ako výjazd z poľnej cesty.

SkryťVypnúť reklamu

Pomohla by nová značka.

Obrázok blogu


Nech to znie akokoľvek absurdne, mne by pomohla nová značka. Osobne vidím veľký rozdiel s vykonávaním príkazu značky „Daj prednosť v jazde” vo veľkom mimoúrovňovom krížení s diaľnicou a bežnom výjazde z vedľajšej cesty. Ak však v takom konglomeráte križovatiek nie je všetko tak, ako logicky očakávate, nastávajú kolízne situácie. Darmo budú bratislavčania vytrubovať, nie každý sa v takýchto hybridoch pohybuje denne. Značka, ktorú na laickom návrhu vidíte, by ma jednoznačne informovala, že sa blížim k plnohodnotnému privádzaču a podľa toho sa môžem aj chovať. Klasický trojuholník znamená klasické kríženie, podstatne nižšiu rýchlosť s predpokladom úplného zastavenia. Myslím si, že informácia o type prednosti by mala byť súčasťou značky. Nemám dobré skúsenosti s dodatkovými tabuľami, pretože obyčajne odvádzajú pri vyššej koncentrácii značiek pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu

Ak budete nabudúce vidieť „perliť” regulovčíka, skúste sa zamyslieť, prečo tam pobehuje.

Vojtech Moravčík

Vojtech Moravčík

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Živnostník s dušou proletára, to je ťažká konštrukcia. Zoznam autorových rubrík:  SvetonázorZávislosťTupinyZnačkové nepodarkyZdravieDopravaPozitívaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu