Neobmedzene obmedzená pravda

Na blogu som už písal o chaotickej až zúfalo bojujúcej reklame T-Com, resp. Slovak Telekom, o strateného zákazníka. Dnes je to skúsenosť posúvajúcu reklamu k polopravde smerujúcej k zavádzaniu zákazníka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Tu je moja mailová korešpondencia s E-mail_Centrom:

Dobrý deň.
Už dlhšie sledujem marketingové ponuky T-Com a permanentne som dezorientovaný z vašej ponuky. Buď sa nedozvedám úplnú pravdu, alebo jednoducho pri porovnaní produktov sa ukazujú logické nedostatky.
Rád by som sa dozvedel o takzvanej neobmedzenosti prenesených dát vo vašich produktoch.
Konkrétne:
4G internet Turbo 4 ponúkate za 3569,- Sk s úctyhodnými rýchlostnými parametrami a neobmedzeným množstvom prenesených dát.
Biznis dynamik 30000 ponúkate so štvrtinovou rýchlosťou s obmedzeným množstvom dát (30 GB) za skoro dvojnásobnú cenu 6544,- Sk.
Ako je možné, že podstatne horší program ponúkate za dvojnásobnú cenu.
V bežnej ponuke som sa nedočítal nič o agregácii. Je 4G internet Turbo 4 agregovaný alebo nie? Ak je, prečo o tom nehovoríte vo vašej ponuke, považujem to za zásadnú informáciu.
Za odpoveď ďakuje Vojtech Moravčík

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Odpoveď:
Vazeny pan Moravcik,
zakaznikom ponukame starsie portfolio vysokorychlostneho pripojenia, kt. vyuzivaju zakaznici, kt. si pripojenie objednali este pred ponukou sluzieb TURBO / TURBO PLUS. Z uvedeneho v platnej tarife T-Com uvadzame starsie portfolio ponuky ( Biznis Dynamik ) a uplne novu ( Turbo / Turbo Plus ). Nakolko nase emailove informacne centrum nema kompetencie, resp. neriesi ponuku produktov / sluzieb / akcii T-Com, presmerovali sme Vas email ako reakciu zakaznika na kompetentne oddelenie ST.
Odpoveď ST:
V ramci vysokorychlostneho pripojenia Turbo 2 / Turbo 2 Plus, Turbo 3 / Turbo 3 Plus, Turbo 4 / Turbo 4 Plus, je stanovena agregacia do pomeru 1:55 . V ramci vysokorychlostneho pripojenia, ponukame negarantovanu, maximalne dosiahnutelnu prenosovu rychlost.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu


Strohá, ale jasná odpoveď kompetentného oddelenia Slovak Telekom už hovorí jasnou rečou. Rýchlosť negarantujú, a podľa toho, ako sa budem chovať v prenose dát za určité obdobie, ma patrične umravnia. To už samozrejme čítam medzi riadkami. K tomu slúži agregačný pomer, inými slovami koľko ďalších „neobmedzených“ zákazníkov na mňa zavesia, alebo aj nezavesia. Niekoľko mesiacov sa určite budem cítiť neobmedzený. A paradoxne, ak sa budem chovať dobrovoľne obmedzene, môj prístup k internetu bude skutočne neobmedzený. Je to teda v mojich rukách. Vlastne tu niet čo vyčítať, kto z nás by ponúkal viac muziky za menej peňazí. Problém je, že zákazník nie je rybka, ktorú chytáme na návnadu. Aj keď je návnada naoko akokoľvek ligotavá mali by sme vedieť čo sa v nej skrýva.
Pred rokom som sa predsa len dočítal o skutočnostiach súvisiacich s garanciou rýchlosti a agregáciou, aj keď nevýrazným textom a na nepatričnom mieste. Dnes mi tieto informácie ponúka iba tarifa ST do ktorej sa ťažšie dostanem, keď už sa zamotám do neprehľadnej siete stránky.
Dúfam, že o rok nezmizne ani posledná možnosť dozvedieť sa skutočnú ponuku z tarify ST. http://www.t-com.sk/Default.aspx?catId=343

SkryťVypnúť reklamu

Záver:
Turbo 4
Extrémne rýchly internet bez akýchkoľvek obmedzení (možných ďalších 55 účastníkov pripojených vo vašom pásme). Môžete sťahovať akékoľvek objemy dát rýchlosťou až 12 Mbit/s (slovo znamená negarantovanú rýchlosť, teda môže to byť aj 1 kbit/s) a platíte stále rovnaký mesačný poplatok.

Vojtech Moravčík

Vojtech Moravčík

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Živnostník s dušou proletára, to je ťažká konštrukcia. Zoznam autorových rubrík:  SvetonázorZávislosťTupinyZnačkové nepodarkyZdravieDopravaPozitívaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu