9 dôvodov prečo jazdiť na bicykli do práce

Rád využívam bicykel nielen na tréning, ale aj na dopravu po meste. Obzvlášť sa to hodí ak človek musí pravidelne dochádzať, napríklad do práce. V krátkosti by som chcel zhrnúť moje dôvody, prečo je pre mňa bicykel číslo 1, ako dopravný prostriedok, nielen cestou do práce.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (57)
Ráno na hrádzi cestou do práce
Ráno na hrádzi cestou do práce (zdroj: Karol Voltemár)

1. Človek je v pohybe

Pohyb by v našom živote nemal chýbať. Pri dnešnom systéme je možností ako sa pohybovať stále menej a sedavých zamestaní stále viac. Človek na to nie je uspôsobený a robí mu to problémy. Hlavne v mojom odbore človek vačšinou len sedí. Bicykel umožní efektívne využiť čas na presun do zamestania a nahradí chýbajúci pohyb cez deň. Príjemný štart dňa je zaručený. Pri pohybe sa rozprúdi v tele krv a raňajky viac chutia.

2. Zdravie

Samozrejme okrem efektívneho využitia času, ktorý denne strávime cestovaním budeme zdravší. Áno pohyb na bicykli ako každý šport má veľa pozitívnych účinkov na náš zdravotný stav. Zníži šancu nachytať jednu z civilizačných chorôb, za ktoré sú spôsobené naším životným štýlom. Sú to kariovaskulárne ochorenia, poruchy imunity, ... Viac o športe a zdraví sa môžete dozvedieť na konferencii Aby Šport Nebolel.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

3. Čerstvý vzduch

Nie je krajšia vec ako vycestovať na hory, vychutnať si ich krásy a zistiť, že vzduch vie byť čistejší. Človek potrebuje menej spať, rcýhlejšie regeneruje, cíti sa lepšie. Ak by každý z nás chodil miesto auta na bicykli mohli by sme mať aj v meste omnoho kvalitnejší vzduch. To čo dýchame má vplyv na celý organizmus. To aký vzduch budeme mať o 20 máme každý z nás v rukách. Ak chcete niečo urobiť pre budúce generácie, tak na tom treba pracovať už teraz a hlavne začať od seba.

4. Tréning

Nie je nič lepšie ako spojiť príjemné s užitočným. Cesta do práce sa dá predĺžiť, niekedy aj o 100 km. Tak sa dá odtrénovať čo potrebujem. V prípade, že si chcete zlepšiť kondíciu je to ideálna forma. Ušetrený čas a peniaze na fitko môžete venovať svojim blízkym alebo veciam čo sú dôležité. A hlavne sa nezadýchate pri bežných činnostiach ako je chôdza po schodoch.

Skryť Vypnúť reklamu

5. Svieže ráno

Ranná sprcha v práci, rozprúdená krv a dobrý chrumkavý šalát. Samozrejme zamestnávateľ musí vytvoriť podmienky pre tento spôsob dopravy. Sprcha a miesto na bezpečné odloženie bicykla sú základ.

6. Ranná špička

Autá stoja v kolóne a vy si idete ďalej.

7. Človek nepriberá, chudne

Áno, už ziadne nezmyselné diéty a obmedzovanie plnohodnotnej stravy. Viac spálených kalórií urobí divy. Stačí hodinka denne a zmena je vidieť.

8. Potenie

Na bicykli sa dá dobre vypotiť. Pomáha telu sa zbaviť toxických látok a solí. Má pozitívne účinky na organizmus.

9. Výhľady

Zopár záberov z mobilu, z ranných ciest do práce v rámci tréningu.

Skryť Vypnúť reklamu
Ranná hrádza
Ranná hrádza 
V Karpatoch v zime
V Karpatoch v zime 
Žiara pri Obrátke
Žiara pri Obrátke 


Na kolibe pri východe slnka
Na kolibe pri východe slnka 


Jarné blato pri hrádzi
Jarné blato pri hrádzi 


Ráno pri Čuňove na hrádzi
Ráno pri Čuňove na hrádzi 

A teraz už len začať. Ak máte nejaké otázky, neváhajte sa opýtať. S tým ako do práce na bicykli radi pomôžu aj ľudia z Cyklokoalície. Pekný deň prajem, zdraviu a športu zdar.

Karol Voltemár

Karol Voltemár

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Strávil som viac ako 41 mesiacov na ceste okolo sveta na bicykli. Venujem sa aktívne cyklistike, cestovaniu a foteniu. Pracujem v oblasti internetu a marketingu - online marketingová agentúra Madviso a blogujem na osobnom blogu Voltemar.sk. Máme zopár online magazínov. Máme malú predajňu Lulubee a e-shop s oblečením na cyklistiku a šport Trenujeme. Prevádzkujeme platformu pre e-shop na prenájom. Zoznam autorových rubrík:  ŠportSpoločnosťZdravieCesta okolo sveta na bicykliCestovanieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu