reklama

Maratón písania listov po prvýkrát na Slovensku

Zapojte sa aj vy 8. a 9. decembra 2007 do najväčšej akcie na podporu ľudí z rôznych krajín sveta, ktorým hrozí porušovanie ich ľudských práv, ktorú každoročne organizuje Amnesty International pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv. Stačí tak málo: POSLAŤ LIST!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Pri príležitosti Medzinárodného dňaľudských práv (10. decembra) píšu ľudia po celom svete listy na podporujednotlivcov, ktorým hrozí porušovanie ich ľudských práv. Akcia vzniklav roku 2002 v Poľsku a mala obrovský úspech. Stala sa každoročnoucelosvetovou akciou, do ktorej sa zapájajú desaťtisíce ľudí z viac ako30 krajín sveta. Cieľom je intenzívny a koncentrovaný tlak, ktorývyvolá pozitívnu zmenu v životoch konkrétnych ochrancov ľudských práv,väzňov svedomia a iných obetí porušovania ľudských práv.
V roku2006 sa stal Maratón písania listov obrovským úspechom. Zapojilo sa 41sekcií, ktorých členovia a sympatizanti napísali približne 120 000listov a emailov na podporu jednotlivcov, ktorým hrozí porušovanieľudských práv.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kto sa môže zapojiť?
Každý! Nieje podstatné, či ste členom AI alebo nie, každý list sa ráta. Amnestyvíta všetkých, ktorí sú ochotní poukazovať na porušovanie ľudskýchpráv.

Funguje to vôbec?
Samozrejme! Listy odľudí, ako ste vy, pomohli v minulosti mnohokrát ovplyvniť postojpredstaviteľov jednotlivých štátov, oslobodiť väzňov svedomia, spustiťvyšetrovanie, zabrániť mučeniu a zastaviť popravy.
Presvedčite sasami! Pozrite si video, na ktorom hovoria ochrankyne ľudských právOksana Čelyševa (Rusko) a Jennifer Latheef (Maledivy) o tom, ako listyovplyvnili ich život. (video v angličtine).
Aktuálne dobré správy nájdete aj na tejto stránke.

Ako sa zapojiť?

-Ak chcete písať listy z pohodlia svojho domova, stiahnite si informácie o prípadoch a vzorové listy zo stránky Amnesty, vytlačte, podpíšte a pošlite ich!

-Ak máte záujem podpísať už hotový a vytlačený list, navštívte niektoré z miest, kde sa bude v priebehu víkendu 8.-9. decembra 2007 písanie listov uskutočňovať, v Bratislava to bude vo fair-trade obchode Tensenses na Klariskej ulici a v Ex cafe na Prepoštskej ulici (od 14:00 do 19:00).

SkryťVypnúť reklamu
reklama

-V prípade, že máte záujem dostávať podobné prípady a listy e-mailom (2 x mesačne), napíšte nám na kampane@amnesty.sk.

Peter Weisenbacher

Peter Weisenbacher

Bloger 
  • Počet článkov:  152
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bratislavčan, ktorý sa pamätá na socializmus, ktorý sa venuje počítačom a bol na internete už pred 15 rokmi, ale prechodil viac galérii a múzei ako hral 3D hier a je kritický voči technológiám, médiám a politike. Zoznam autorových rubrík:  KultúraPočítačePolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu