Referendum Stop koncesionárskym poplatkom je škodlivá hlúposť

Včera večer po návrate z prechádzky so psom som v schránke našiel mimo iných hlúpych reklám (ktoré by mimochodom tiež niekto mohol konečne zakázať) i zelený lístok na podpísanie referenda za zrušenie koncesionárskych poplatkov. Veru, bolo by to smutné, ak by to nebolo do smiechu, pretože len chvíľu predtým som stál na kopci v dobe keď temer všetci pozerali správy v televízií, aspoň sa tak zdalo podľa modro svietiacich a blikajúcich okienok pri pohľade z kopca. Ja patrím asi k tomu zanedbateľnému promile percenta, čo sa na televíziu skutočne nedíva a rádio nepočúva. Ľudia v mojom okolí parafrázujú reklamy a ja netuším o čom hovoria, spomínajú kauzy o ktorých nemám poňatia a operujú menami „celebrít“, ktoré som nikdy nepočul. STV som pozeral naposledy keď vysielali dokument čo režírovala kamarátka a správy či Rádiožurnál naposledy keď som v nich vystupoval, aby som vedel ako ma zostrihali, prečo som teda proti tomuto referendu?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (137)
Obrázok blogu

Začnime sa pýtať kto a prečotúto šarádu organizuje. Akcia má samozrejmepetičný výbor, ale je zjavné, že hlavným„hýbateľom“ je Richard Sulík. Človiečik topozoruhodný a to teraz nemyslím na holú lebku,ale jeho podivuhodné pôsobenie na ministerstve financiía politické lavírovanie par excellence. Pýtaťsa ďalej treba aj to komu táto hra na demokraciu prospeje,kto platil tlač a distribúciu reklamných materiálovdo schránok, profesionálnu webstránku a takďalej?

Ďalej sa treba pýtať o čovlastne ide? Ak by pánovi Sulíkovi a spol. išlo ozlepšenie situácie v slovenských verejnoprávnychmédiách (čo by bolo chvályhodné a po pravdepotrebné), tak by namiesto divadielka, ktoré nemášancu na úspech presadzovali aby sa koncesionárskepoplatky platili spravodlivejšie, boli od nich oslobodenésociálne slabé rodiny či dôchodci. Ďalej bynepochybne trebalo reformovať najmä STV aby sa správalaako verejnoprávne a nie komerčné médium, abynevysielala brak pre „väčšinového, nenáročného“diváka, ktorý je možné zaplatiť aj reklamou,ale investovala do pôvodnej tvorby a bola naozaj SLOVENSKÁ.Pretože o tom je tiež, nemusíme mať nutne verejnoprávnemédiá, veď informáciu o začiatku atómovejvojny nám s radosťou prinesie aj TV Angelika. Ide o kultúru,ak chceme podkopávať tieto média dávame zapravdu všetkým tým čo už dávno tvrdia, žeSlováci nie sú žiaden národ, že nemajú žiadnukultúru či históriu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dá sa teda predpokladať, žeľudom za referendom nejde o koncesionárske poplatky čiverejnoprávne média, ale o vlastnézviditeľňovanie pomocou takýchto populistickýchblábolov. Je to škodlivá hlúposť, lebo odvádzapozornosť od skutočných problémov a vulgarizujekomplikované problémy do čiernobieleho videnia.

Platím teda na televíziuktorú nepozerám rád? Určite nie, ale rovnakoplatím na súdy, ktoré nenavštevujem, políciu,ktorý ma pred ničím nechráni (a nikdy anineochránila), diaľnice po ktorých nejazdím, lebonemám auto (je to neekologické). Nespravíme siteda každý svoje vlastné referendum? Ja som zazrušenie armády pre začiatok, lebo tá je skutočnenanič a stojí ohromné peniaze.

Skryť Vypnúť reklamu

A ako to je so súkromnýmimédiami? Veď na tie platíme tiež, len nie explicitnevo forme poplatkov, ale v cenách výrobkov. Zverejnil toi tento denník pred pár rokmi, sú to stovkykorún mesačne na osobu a nemôžete si vybrať čireklamu pozeráte alebo nie. Ak chceme byť skutočne solidárnyzaveďme jogurty oslobodené od poplatkov za komerčnúTV pre chudobných, čo vy na to pán Sulík? -3050

Peter Weisenbacher

Peter Weisenbacher

Bloger 
  • Počet článkov:  152
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bratislavčan, ktorý sa pamätá na socializmus, ktorý sa venuje počítačom a bol na internete už pred 15 rokmi, ale prechodil viac galérii a múzei ako hral 3D hier a je kritický voči technológiám, médiám a politike. Zoznam autorových rubrík:  KultúraPočítačePolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu